Jump to content
POLITISTI.ro

Recommended Posts

georgedi

as vrea sa fiu cu uta asta...singuri intr un birou:angry:

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Catalin

Gunoiul a fost găsit și ridicat de colegii din București, undeva prin cartierul Rahova. Cel puțin așa am înțeles de pe la jurnalele de știri.

Elvis

Ai mai fost ultragiat un politist.........piesa de schimb.

Astia sunt sefii care ne apara.

Auzi era in timpul liber. :doh: Care timp liber ba Jianule?

Prostul familiei ce esti.

Domnilor politisti stiti la fel de bine ca si mine ca ultrajele se inregistreaza in proportie de 10% in tara asta de c...t.

Restul e folclor. ,,Donii" procurori nici macar nu se mai deplaseaza la fata locului daca politistii mai pot merge pe picioare cand li se aplica cate o corectie de catre cei ca uta.

Cum ii mai rabda Dumnezeu pe sefii ca Jianu?

Platim pentru ca generatiile trecute au tacut si au stat in pozitia ghiocelului ,,sa nu il supere pe sefu".

Spontane baieti,spontane. :emo-yessir:

Edited by Elvis

razvratitul01

Nu faptul ca a scazut numarul ultrajelor este semnificativ in acest moment, este bine, dar aici este vorba de atacarea unui politist caruia i s-a pus in pericol viata si merita macar cat de cat condescendenta si solidaritate. Din moment ce anchetase pe jigodie ptr bataia prietenei in aprilie are legatura cu serviciul Jianule tampit!!! Sefului de post i-a fost frica de si-a retras fata plangerea, sau au cazut la pace? Dar de la asemenea papagali la ce sa te astepti? Sper sa-si revina colegul, sa-l ajutam si noi si sa facem corp comun impotriva astaora.

rommel

traiesc cu speranta ca aberatiile spuse de nenea Iancu Jianu asta le-a vazut si cineva din Minister ... eventual ministrul .. iar de luni sa il intrebe de sanatate ori sa faca misto de el ... PENIBIL !!!!!

Apropo SNPPC-ul de ce nu iese pe sticla?... pai moment mai bun decat asta pentru a sensibiliza pe cineva care ar fi ?

ca referitor la scaderea de 25% , sa ma ierte Dumnezeu da cam subtire !!!

Marius

rommel,

Azi cand la Antena 3 se afla Jianu, a intervenit telefonic Consilierul juridic al SNPPC-ului Dumitru COARNA.

Pana acum, sincer va spun, nici nu stiam ca exista omul asta, dar in interventia de azi l-a facut praf pe marele comandant.

PS: Nu sunt membru SNPPC.

Marius

Acuzatii politice grave intre reprezentantii locali ai PDL si PSD la Targoviste in urma agresiunii asupra unui politist.

Reprezentantii celor doua partide se acuza reciproc de legaturi cu lumea interlopa, dupa ce omul legii a intrat in coma.

"Mâine voi adresa o interpelare domnului Blaga. Voi anexa toate documentele pe care eu le-am trimis şi ministrului de Interne şi inspectoratului judeţean de poliţie. Voi face copii după tot ce s-a publicat în presa locală", a declarat Adrian Ţuţuianu, senator PSD.

Florin Popescu, preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa, spune că PDL nu are nicio legătură cu lumea interlopă.

"Îl dau în judecată pentru calomnie şi pentru toate acuzele care mi se aduc pe nedrept. PDL nu are niciun fel de legătură cu lumea interlopă. Îi amintesc domnului Ţuţuianu că primarul nostru a fost bătut de membrii marcanţi PSD. Respectivul individ este un derbedeu", a spus preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa.

Catalin

Aceasta este o fotografie mai recentă a gunoiului. E bine să rețineți semnalmentele, iar dacă magistrații îl vor elibera, cum au mai făcut-o de altfel, poate avem ocazia să ne facem singuri dreptate în țara asta de ...

rtemagicc02uta11jpg.jpg

După incidentul din primăvară, procurorii au decis să-l pună însă în libertate, deşi colegii din Târgoviște l-au acuzat de tâlhărie şi lipsire de libertate. Fata agresată şi-a retras plângerea, dar rămăseseră acuzaţiile de lipsire de libertate şi tâlhărie. Procurorii au dispus însă neînceperea urmăririi penale. Probabil are vreun înger păzitor pe la Parchet, pe acolo.

maxu08

eu zci ca un bocanc pe maxilar l-ar potoli macar cit timp ar fi in spitalul de chirurgie maxilo-faciala. In mod sigur ca o corectie fara martori i-ar arata si cealalta fata a vietii - aia in care nu se afla in virful lantului trofic. daca va fi eliberat ca nu prezinta pericol social ma astept sa rezolvati "problema" corespunzator. :naughty:

SandoKhan

Mai oameni buni! Daca ii dai un bocanc in maxilar poti sa ajungi sa faci parnaie pentru un gunoi. Dar daca il somezi legal si ii bagi un glonte in piept (ca sigur nu va fugi) atunci iti faci datoria. Stiut fiind ca e periculos, nu e necesar dacat ca politistii sa aplice ceva mai lax uzul de arma.... asa mai fara sa te gandesti la "saracul om"!

Administrator

Eu sunt convins ca aceste afirmatii se datoreaza supararii si a indignarii ce pe toti ne incearca, avand in vedere evenimentele petrecute in ultima vreme. De asemenea am convingerea ca in cazul in care va veti intalni cu acest tanar, veti actiona perfect legal si ireprosabil, fara sa va lasati prada sentimentelor. :clip:

Raptor

Este cu adevarat tragic ce se petrece in tara asta. Asa cum bine a punctat un coleg intr-un post anterior ar trebui sa luam exemplu de la omologii nostrii de peste ocean. Din cate am vazut (si nu prin filme) exista intre ei un fel de intelegere tacita, o lege nescrisa ca cel care a vatamat sau mai grav a ucis un politist sa beneficieze in cel mai scurt timp de acelasi tratament. Am vizionat recent un videoclip al carui link nu-l mai gasesc din pacate, in care un astfel de specimen, dupa ce impuscase mortal un politist a fost incoltit; omul nu dadea nici un semn ca ar dori sa opuna rezistenta insa politistii l-au somat de cateva ori, cu toate ca nu era in nici un fel amenintator in momentul respectiv, dupa care efectiv l-au ciuruit. Au tras toti...pentru a nu fi gasit un singur vinovat in cazul in care cineva s-ar gandi(improbabil) sa-i traga la raspundere. Gunoiul asta nenorocit nu avea voie sa ajunga la spital si in fata camerelor de filmat ale televiziunii pe picioarele lui.

O jigodie nenorocita care probabil nu a muncit vreodata o ora in viata lui pentru a-si castiga traiul(stereotipul "smecherului" roman) a nenorocit un om care lupta de partea dreptatii. Lucrurile astea se petrec aproape zilnic insa noi inca nu avem curajul sa demonstram prin fapte ca nu avem de gand sa mai toleram sa fim injurati, scuipati, batjocoriti, ucisi, nenorociti pe viata fara sa ripostam, tinuti fiind de botnitele si jugurile astea legale care, ironic, ni se aplica numai noua.Sunt convins ca daca evenimentul asta nefericit a creat un precedent in randul golanilor de pe strazi, cat de curand si noi ne vom forma o forma de protectie care nu va depinde de dispozitia unui procuror sau judecator si de baiguielile agramate ale parlamentarilor pe care ei le numesc pompos legi.

Sa ne rugam pentru viata colegului nostru si sa ne gandim ca astazi poate fi randul unuia dintre noi!O zi buna tuturor!

maxu08

@admin: exista cai legale de a calca cu bocancul pe maxilar un asemenea specimen. nimeni de aici nu adera la mijloace nelegale, nu am vazut pe nimeni sa sustina incalcarea legii. de aceea exista "opunere la arestare' urmata de " incercarea suspectului de a lua arma politistului prin mijloace violente"

Asa am auzit, insa nu mai tin minte de la cine si unde :naughty:

erasmus

Azi un alt specimen a ragait pe post ceva mai cretin:Saniuta, fost ministru de interne a lansat intrebarea despre ce cauta politistul in acel loc la acea ora.Bai animalule, si din cauza ta, care ai condus politia, s-a ajuns in situatia asta.De maine dac vine vreun cetatean cu plangere ca a fost batut intr-un loc asta am sa-l intreb si eu: ce cauta-i acolo?

Cristi

Ce idiot, 'tu-i ceara masii de nenorocit...adica pana la urma tot politistul este vinovat nu? Jigodiile dracului...mai conteaza ce facea politistul acolo? Sau noi politistii suntem niste jucarii pe care le scoateti in orele de munca si apoi tre sa stam in cutiuta? Nesimtitul dracului ordinar...sper sa iti iei o sticla in cap la fel ca si colegul nostru...

Catalin

Atitudine specifică unui comunist notoriu, la acest Săniuță, care nu denotă altceva decât faptul că nu are nicio treabă cu poliția și ce înseamnă sau presupune să prinzi un hoț/tâlhar/criminal.

Cum și-o imagina acest habarnist, că un polițist va putea cunoaște situația operativă, va putea culege date și in informații ce interesează munca de poliție, dacă nu se învârte în mediile respective? Probabil că trăiește cu impresia că astfel de informații polițiștii le află cu ajutorul porumbeilor călători sau a păsăricilor. :doh:

Când nu ai prins în viața ta un hoț, ci doar i-ai văzut numai pe la televizor, îți poți pune și astfel de întrebări prin care să te faci de râs complet.

radusandu

George Daniel Uţă, agresorul poliţistului Codruţ Oprea, este audiat, de azi dimineaţă, la Parchetul Dâmboviţa, pentru tentativa de omor după ce a fost prins duminică seara în jurul orei 22.00, într-un apartament din Bucureşti, au declarat, pentru AGERPRES, surse din Poliţia Dâmboviţa.

Surse judiciare au declarat ca lui Uta i s-a facut rau in drum spre Parchetul Dambovita, fiind nevoie sa fie transportat la Spitalul Floreasca. Potrivit surselor citate de Agerpres, agresorul politistului consumase produse etnobotanice.

''La prinderea agresorului au colaborat ofiţeri ai Direcţiei de Investigaţii Criminale, trupe de intervenţie ale Poliţiei, procurori, DGIPI şi SRI. El a fost prins alături de o altă persoană, într-un apartament din Bucureşti. În caz a fost întocmit un dosar penal pentru tentativă la infracţiunea săvârşirii infracţiunii de omor calificat. El riscă între 7 ani şi jumătate şi 12 ani şi jumătate de închisoare'', a declarat pentru Agerpres purtătorul de cuvânt al IJP Dâmboviţa, Georgiana Comănici.

Colegul nostru Codruţ Oprea, de la Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Dâmboviţa, a fost transportat în comă de gradul IV la Spitalul de Urgenţă Floreasca din Capitală, în noaptea de sâmbătă spre duminică. El a fost lovit cu o sticlă în cap, într-un bar din Târgovişte, de George Daniel Uţă. Agresorul cunoscut ca fiind membru al gruparii interlope "Ghenosu", din aceeasi localitate.

CNP regreta starea în care se afla Oprea Codruţ, poliţistul agresat de un membru al gruparii Ghenosu din Târgovişte.

Oprea unul dintre cei mai buni poliţişti din cadrul Serviciului Investigaţii Criminale din Inspectoratului Poliţiei Judeţului Dâmboviţa, iar la momentul incidentului verifica unele informaţii, conform celor discutate cu adjunctul sefului IPJ DP si presedintele CT al CNP din IPJ DB.

CNP va acorda asistenţa juridica şi sprijin material politistului . Mai multe pe :http://www.cnpromania.ro/_newcnp/forum/viewthread.php?forum_id=4&thread_id=25&rowstart=40

kamara

Potentatii momentului (gen Saniuta etc) vor sa induca opiniei publice faptul ca "mortul" a fost de vina (va rog sa nu-mi luati in nume de rau ghilimelele, dimpotriva ma rog ca Dumnezeu cel bun si drept sa-i da colegului multe zile si insanatosire grabnica), adica conform Codului Etic si Deontologic, nu avea ce sa caute in acel "loc rau famat la ora 4 dimineata". Cea mai mare aberatie, nesimtire cat cuprinde, indiferenta crasa pentru cei de pe strada. Ma intreb si de ce cei de la Realitatea nu au luat un interviu unui coleg de-al victimei (bineinteles sub protectia anonimatului) ca sa vada si sa difuzeze starea de spirit din randurile celor care intr-adevar muncesc si isi asuma riscuri. Mai pe scurt, acel baiat, trebuie si VA FI RAZBUNAT. Toti cei din MAI, indiferent de arma, trebuie sa ne unim. O lege care ne confera drepturi, atributii si protectie va proteja implicit cetateanul impotriva acestor interlopi cu infiltratii adanci in politic.

Edited by kamara

Marius

Imagini de la retinerea lui George Daniel Uta zis Danezu, agresolul politistului Codrut Oprea

Rookie

Sindicatele si CNP-ul ar trebui sa solicite MAI si IGP demiterea intregii conduceri a IPJ Dambovita. E jenant si chiar o insulta la adresa politistilor modul cum au reactionat in acest caz. S-au spalat repede pe mani, ca niste lasi si fricosi prin acel comunicat de presa in care s-au grabit repede sa mentioneze faptul ca colegul nostru era in afara orelor de program. Dar cand suntem chemati din timpul liber, sau cand ni se tot aminteste prevederea legala conform careia chiar si in afara orelor de program suntem obligati sa intervenim daca observam ca se comite vreo fapta antisociala, nu mai este nicio problema.

Jenant din parte dvs. domnilor comandati, nici macar in astfel de cazuri nu va puteti detasa de teama pentru scaune !!!

Se pare ca colegul nostru ar fi deranjat prin simpla lui prezenta in barul din centrul orasului Targoviste, bar frecventat des de Ghenosu' si oamenii sai. Dealtfel localncii numesc acest loc "barul viceprimarului George Bogdan Ana", care, sustin ei, ar fi apropiat al clanului. Nu cunosc orientarea lui politica, dar sincer nici nu ma intereseaza.

De asemenea colegii nostri de la Investgatii Criminale din Targoviste, ar fi anuntat cu o luna de zile inainte despre informatii ce le-au parvenit conform carora exista un pericol iminent ca un politist sa fie agresat de membrii acestei grupari.

Daca aceste speculatii sunt reale si conducerea inspectoratului de politie Dambovita stia de aceste amenintari de ce nu a solicitat ajutorul DGIPI, al carui rol principal este de a ne apara?

Miadry

Uitați cam ce a declarat domnul comisar șef Jianu la Antena 3, citez:

- fiind întrebat ce poate spune despre acest caz:

„N-aș putea să vă spun foarte multe ... dacă a avut legătură cu serviciul, sau nu, pentru că este o anchetă în derulare....”

Asta a spus si Christian Ciocan la Realitatea. Si a mai spus ca, indiferent daca politistul se afla sau nu in timpul liber si daca agresiunea a avut legatura cu instrumentarea acelui caz, ar trebui sa fie considerat ultraj deoarece politistul este politist 24 din 24.

Nu stiu ce altceva as putea sa mai spun. Sper ca politistul agresat sa se faca bine, chiar daca medicii sunt sceptici. Ar fi pacat de el, mai ales ca este foarte tanar.:( :( :(

Catalin

Pe site-ul mediafax am găsit și o declarație a ministrului Blaga:

"Îmi exprim profundul regret pentru faptul că, până la urmă, un cetăţean, cu atât mai mult un poliţist, a fost atacat. Chiar dacă ora respectivă nu mi s-a părut potrivită pentru ca un poliţist să se afle într-o astfel de locaţie, în sfârşit, asta nu scuză acţiunile celor trei cetăţeni - pentru că şi cel de-al treilea a fost prins - care au acţionat în acest sens" - ministrul Vasile Blaga :doh:

Așa ne trebuie, pentru că suntem conduși de vameși ce nu au văzut un hoț decât prin poze și habar nu are cum se prinde unul. Caută repede să-i găsească amărâtului o vină. :doh:

PS: Apropo, gunoiul ăla a primit mandat de arestare pentru 29 de zile. Mă mir!!!

Rookie

Blaga, a declarat, că nu înţelege de ce judecătorul care a luat mită pentru că l-a eliberat pe "foarte cunoscutul Ghenosu" se află în puşcărie, iar acesta este liber, precizând că nu vrea să acuze pe nimeni, pentru că DNA şi poliţia şi-au făcut datoria.

Iti spun eu domnule ministru, am ajuns in astfel de situatii de tot rasul, multumita procuparii dvs. pentru a imbunatati legislatia si procedurile ce apara politistii si datorita interesului pe care il manifestati pentru a modifica legile ce confera in prezent o bruma de drepturi pentru politisti. Din cauza asta am ajuns in situatia in care, pe langa faptul ca nu ne putem achita datoriile curente, nu avem nici macar cea mai mica protectie din partea acestei institutii, dar care ne exploateaza ca pe niste sclavi, pana in momentul in care am patit ceva. Dupa aceea ne arunca ca pe o masea stricata si se cauta repede un nod in papura pentru a va justifica dezinteresul pentru oamenii ce ii conduceti.

Robert

... Blaga:

"... Chiar dacă ora respectivă nu mi s-a părut potrivită pentru ca un poliţist să se afle într-o astfel de locaţie, ..." - ministrul Vasile Blaga :doh:

Acest individ este chiar ministrul de interne! Parca este un scenariu de film prost facut! angry.gifangry.gifangry.gif

Edited by Robert

Cristi

Cred ca Blaga ala glumea cand a afirmat lucrul ala...au mama ma doare inima...nu se poate asa ceva....este incredibil...CE CAUTA UN POLITIST LA ORA AIA IN BAR? Pai, ia sa vedem, domnule ministru...in politie se poate numi acest lucru investigatie...stiti ce e aia investigatie? E o procedura prin care politistii, adica noi, adica noi astia care suntem esenta scaunelor dvs. ministeriale, mai aflam una alta despre acei indivizi pe care societatea ii catalogheaza drept hoti... si afland aceste informatii, documentam activitatea lor infractionala...timp liber? Pai bine mai ministru de carton, care esti, eu, lucrator la un post de politie, am programul intre orele 08-16. Daca vin peste program la un bar sa aflu o informatie sau pe strada si iau una in cap, voi ziceti ce mama dracului am cautat eu pe strada la ora aia? ORDINARILOR!!!

Sau, varianta 2...Era omul acolo SA SE DISTREZE!!! Care e problema, nesimtitule, ordinarule, vames coclit, dupa ce ne distrugeti nervii prin munca pe care o facem neplatiti si neprotejati de nimeni si de nimic, nu avem dreptul sa iesim dupa ora 00.00 din casa, ca ne papa interlopii? Adica noi suntem politisti sau suntem niste copii de 11-12 ani care dupa lasarea intunericului trebuie sa stam in case inchisi ca guzganii?

Societatea nu va va mai tolera si sper sa aveti ocazia sa cititi aceste postari. Nu vreau sa planga familia mea la patul din spital vreodata, doamne fereste, pentru cei 1400 de lei pe care ni-i aruncati voi in scarba ca la un caine pribeag, pentru a ne scoate tot pe noi vinovati. Jos comunismul si prostia!!!