Jump to content
POLITISTI.ro

Probleme cu Asigurari EUROINS

domnisoara
 Share

Recommended Posts

Conform site-ului CSA (http://www.csa-isc.r...mid=171&lang=ro ) o masina fabricata in 2006 are un coeficient de uzura intre 45% (vechime pete 6 ani, dar sub 6 ani si jumatate, stare de intretinere buna) si 65% (vechime peste 6 ani si jumatate dar mai putin de 7 ani, stare de intretinere satisfacatoare). La rulajul de ~10.000 km/an si stare de intretinere buna, in caz de dauna totala despagubirea ar fi intre 5720 si 6050 EURO (inclusiv epava). Daca ofera mai putin, reclama-i la CSA.

Edited by geutz
  • Upvote 2

Vad ca nu mai merge sa editez; nu am pus linkul care trebuia in postul anterior :(

Vream sa pun link la PDF-ul acesta: http://www.csa-isc.ro/files/anexe/a311605.pdf - Anexa nr.1 la Norme; Criterii pentru stabilirea uzurii in cazul pagubelor produse la autovehicule;

Tabelul cu coeficientii de uzura in functie de varsta masinii si de starea de intretinere: pag. 2 - 3.

Criteriile de stabilire a starii de intretinere: pag.1 - 2

• 2 months later...

bun.....capitolul II...am facut reclamatie la CSA.....dupa 30 de zile in care nu am primit nimic am sunat la ei ....si o tipa super intepata imi spune..Doamna v-am trimis raspuns prin curier rapid ca am cerut o amanare de inca 15 zile ...deoarece firma nu a trimis hartiile solicitate,,,,ii explic doamne ca la mine nu a ajuns nici un curier si ca i-as multumi daca mi-ar trimite acea amanare prin email....primesc emailul si constat ca acea madam nici macar nu a completat adresa de corespondenta corecta in loc de bl...sc,,ap...a trecut un simplu numar ....care de fapt nici nu exista pe strada pe care locuiesc eu ....acum astept sa treaca si cele 15 zile sa vedem