Jump to content
POLITISTI.ro

Airsoft Sport Oficial

bullets4all
 Share

Recommended Posts

Buna seara,

@Marius: eu am scris forte speciale, nu stiu acum daca erau politie, armata sau ce o mai fi acolo. Nu am fost cadru, nu am beneficiat de instructaj sau pregatire in domeniu, evident nu am de unde sa stiu ce inseamna simulation (cu toate ca numele spune multe) sau cu ce se mananca. Sunt lucruri specifice cu caracter oarecum restrans. Cei pasionati de armata sau trupe speciale poate stiu, eu unul nu stiu. E ca si cum eu as incerca sa va explic dumneavoastra modul in care puteti recompila un kernel 2.6 pe o masinarie linux ce are by default 2.5, sau cum poti transforma un PC intr-un proxy transparent pentru protejare sau cash local.

Job-ul meu nu are nicio treaba cu viclenia sau ceva asemanator. Nu caut simpatie sau legitimitate pentru jocul de airsoft. Ce treaba are munca de politie cu airsoft-ul ? Nu exista nicio legatura si nu au niciun semn de egal intre ele. Ca le punetii dumneavoastra, asta e cu totul alta mancare de peste, sau ca asta ati inteles. Romanul trebuie sa fie Gica Contra, altfel nu se simte bine. Este un simplu joc, cu scenarii specifice, atat si nimic mai mult. Am spus si ma vad nevoit sa repet, cine se crede Rambo de Romania, sau se vede luptator mascat pe la Politie, pentru simplul fapt ca joaca AirSoft, este problema lui si numai a lui. Nu inteleg de ce va "razbunati" pe mine pentru incultura sau prostia altora ? Sunt jucatori si avocati, si medici patroni de firme, pompieri si chiar politisti. De ce este atat de greu de crezut pentru dumneavoastra ? Ce este atat de injositor, ca un coleg politist joaca cot la cot cu noi ? Personal nu vad relevanta, sincer :)

Se fac simulari, cum probabil se fac si in cadrul trupelor speciale. Nu la acelasi nivel evident, dar inca o data tot nu vad cu ce va afecteza pe dumneavoastra acest lucru. Simulari fac si doctorii, pompierii, ba chiar si viitorii avocati, fiecare pe specificul sau. Nu trebuie sa ma credeti pe cuvant, daca sunteti din Bucuresti, mergeti duminica de la 10 AM pana pe la 18, Prelungirea Ghencea, la fermele dezafectate si o sa vedeti despre ce este vorba. Chiar aici pe forum, un coleg de-al dumneavoastra spunea ca trage la "poligon" in casa cu o arma de airsoft. Probabil nu a ajuns la un meci organizat, dar cine stie.. Si-a luat omul arma sa se "joace" in casa. Considerati ca este o rusine sau injositor ? Deloc.

Pentru a concluziona, munca de politie, este specifica politistului, atat si nimic mai mult. Ce fac cei de la interventii rapide, este munca lor atat si nimic mai mult. Nu am pus egal si nu am sa pun niciodata intre munca dumneavoastra si joaca celor pasionati de airsoft.

@crix: aia sunt oameni cu afectiuni mintale, ca sunt provocate de Counter-Strike sau AirSoft, sau de tatal care si-a abuzat sotia sau chiar copilul...cred ca este irelevant. Sa pui mana pe o arma sa-ti omori colegii si profesorii apoi sa razi sa nu ai pic de resentiment... ala nu e om, domnul meu. Ati spus bine dumneavoastra ca nu fac diferenta intre joc si realitate, deci undeva ceva a facut scurt in creierul lor. Sunt oameni ce necesita tratament de specialitate, dupa cum spuneam intr-un post anterior, preferabil intr-o institutie cu gratii la ferestre. Nu trebuie sa ne uitam atat de departe, trebuie doar sa privim in ograda noastra. Si-a omorat cumnatul pentru ca s-a enervat la un meci de table, si-a omorat nevasta pentru ca nu a ajuns acasa la ora 19..si lista poate continua... sau si-a ars copillul pentru ca plangea si erau deranjati de galagie. Asta e nebunie cu acte in regula. Nu trebuie sa fi educat in stil CStrike sa comiti crime de neimaginat. Ma indoiesc de faptul ca doamna ce si-a ars copilul, stie ce e ala airsoft.

Cu deosebita stima si respect,

Marian.

• Downvote 1

Marian nu trebuie sa te superi, colegii mei incearca sa-ti spuna ca noi nu avem alta sansa , adica se termina jocul, ne stergem cu servetele umede de vopsea si reluam scenariul.

Stai linistit ca nu suntem razbunatori.

• Moderator

Atunci când sunt depăşite posibilităţile şi capacităţile persoanei de a accepta situaţia şi a merge mai departe, apare riscul generării unor traume psihice ce funcţionează ca un filtru al realităţii, putându-se ajunge la distorsiuni destul de grave ale realităţii.

Asta e şi situaţia acestui topic, ce atrage tot felul de inadaptaţi, indivizi care trăiesc în lumi paralele izvorâte doar din imaginaţia lor bolnavă.

Dacă căutaţi postările de pe forum ale acestui domn "asistent universitar" veţi observa că omu este interesat să-şi confecţioneze insigne ce imită şi se aseamnă foarte mult cu cea a unui poliţist, întrucât

iar pentru el "a rămas doar un vis".

Trezindu-mi curiozitatea, am căutat pe internet şi surpriză!!!

Omul chiar are probleme de personalitate, se crede altceva decât este în realitate şi se străduieşte din răsputeri pentru lucrul ăsta.

Capture1.PNG

Pe facebook e "Agent la Divizia Specială Antidrog", iar pentru a părea cât mai realşi se interesează ce consecinţe pot apare dacă este prins.

Image 3.png

Încep din ce în ce mai mult să cred că cei care practică această activitate şi vin să se laude aici cu ea, au probleme serioase la mansardă, iar airsoft-ul e doar o modalitate de alinare. Cel puţin cei doi susţinători ce au postat aici (îniţiatorul topicului şi acest "asistent - agent - antidrog") cu siguranţă au o imaginaţie foarte bogată.

• Upvote 7
  • Downvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.