Jump to content
POLITISTI.ro

CITADELA

Ofertă / Lanternă TURBO SPOTLIGHT - doar pt. membrii forumului

Postare recomandată

CITADELA

Ofertă specială, dar limitată pentru membri forumului POLITISTI.ro

Dragi colegi,

Avand in vedere ca “experimentul” anterior, cel cu catușele, s-a terminat cu succes, magazinul on-line din străinătate de echipamente tactice, ne face o nouă ofertă pentru membrii acestui forum:

Laternă compactă LED marca TURBO SPOTLIGHT la prețul de 65 RON (inclusiv taxele poștale internaționale până la domiciliul clientului). În consecință, cei interesați vor plăti 65 de lei pentru o lanterna noua, reîncărcabilă, cu LED, în ambalajul original si cu garanție.

Ca informatie, pe care singuri o puteți verifica accesând website-ul producătorului, acestă lanterna se vinde începând de la 25 dolari SUA în sus – in funcție de accesorii - preț ce nu include taxele poștale:

http://www.12vspotlight.com/

Tot acolo o sa gasiți mai multe fotografii decât cele postate de mine.

Câteva detalii tehnice:

putere 0.5 watt LED (aprox. 35 lucși)

materialul folosit: duraluminiu ionizat

durata: aprox. 180 minute/încărcare

rezistentă la apă / submersibilă

LED roșu care indică încărcare

Baterie tip Ni - MH

Fascicol: aprox. 50 M

Culori: roșu, negru, albastru, verde, portocaliu, gri metalizat

Nu vă lăsați intimidați de dimesiunile reduse (un pic mai mare decât o brichetă) pentru că lanterna este genială, super rezistentă, bine finisată și cu un fascicol de lumină exagerat de puternic. În afară de faptul că este comodă de folosit (în buzunar, în vesta tactică, în kit-ul de supraviețuire, în poșetă etc), se încarcă la bricheta de la mașină sau la un adaptor pt. casă, similar celor pentru telefoanele mobile. De altfel, se lasă la încărcat pe termen nelimitat, având un sistem de autoprotecție. Vorbesc din propria experiență, pt că am deja două, una în mașina de serviciu și una în cea personală.

Condițiile de vânzare/cumpărare sunt similare:

Există un stoc relativ limitat, problema fiind la alegerea culorii (adică s-ar putea să nu existe în stoc culoarea pe care o alegeți)

Banii trebuie trimiși în avans, deoarece nu există posibilitatea trimiterii cu plata ramburs la coletele internaționale și în plus, nu aș vrea să avem surprize neplăcute.

Îmi rezerv dreptul să refuz cereri venite din partea unor membrii fără suficiente recomandări sau vechime

Cine este interesat, sa-mi dea PM (mesaj privat) pentru a stabili detaliile necesare.

lanternaturbospotlight.jpg

• Apreciez 5

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Mateuta

Vine si cu chestia aia de agatat la pantalon?

Modificat de Mateuta

Link către postare
CITADELA

Ma documentez si revin cu detalii.

Link către postare
Bogdanel

Vreau şi eu.

Link către postare
CITADELA

Ok, esti pe lista. Stii deja ce ai de facut...

Link către postare
CITADELA

@Mateuta...nu vine cu carabina si suportul de agatat la pantaloni, ci numai cu un mic adaptor, in caz ca nu intra in mufa de bricheta... de fapt o clema de plastic care se ataseaza in partea opusa LED-ului.

Atasez fotografii efective ale produsului care se vinde.

Deja au plecat primele comenzi. Va tin la curent. Asa cum va spuneam si in PM-uri, se face o lista si cand se strang 5-6 comezi atunci pleaca solicitarea spre magazinul on-line, ca sa nu trimit in fiecare zi cate o comanda de 1 buc. :naughty:

post-1064-0-67585600-1338975743_thumb.jp post-1064-0-23848700-1338975753_thumb.jp

Link către postare
Motoboom

Am intrat ieri in posesia lanternutelor, mici, dar fac treaba buna!

Multumesc @CITADELA!

• Apreciez 1

Link către postare
DanielBAD

Am comandat si eu, singurul detaliu care ma intereseaza este daca pot sa o port cu usurinta in buzunarul de la camasa, mai ales acum vara, in conditiile in care in buzunarele camasii mai introduc un set de chei (apartament, fiset, etc.), pasta corectoare, mentosane si un pix

Modificat de DannyBAD

Link către postare
CITADELA

Cum spuneam, nu sunt mai mari decat o bricheta sau un dop de pluta de la o sticla de vin, asa ca poti sa o porti in buzunarul de la piept al camasii, fara problema (daca mai ai loc :naughty: )

In week-end am tinut una dintre lanternele mele in buzunarul de la blugi, cel din partea dreapta, mic, in care se presupune ca incape un Zippo?!

• Apreciez 1

Link către postare
DanielBAD
:beer:

Link către postare
CITADELA

@Eti: mica, mica...dar ridica!

Link către postare
Motoboom

mica si jucausa....

Link către postare
DanielBAD

A ajuns si la mine :beer: ...astept schimbul III sa o pot testa cu adevarat.

Primele impresii sunt pozitive, inca ii caut ceva de reprosat :emo-box:

Link către postare
CITADELA

@DannyBAD: lasand gluma la o parte, pot sa-i reprosez ca-i cam mica; probabil ca la asta s-a gandit si producatorul. Eu o folosesc ca sursa de iluminat de rezerva sau cand am prea multe chestii prin buzunare, ca nu pot sa mai bag si o lanterna "normala". Daca as fi in locul fabricantului, as face si o versiune ceva mai mare, cam cat o lanterna care merge cu 2 baterii R6, dar la un pret accesibil. Probabil ca au facut ceva studii de marketing si au ajuns la concluzia ca este saturata piata...

Link către postare
Alien

inca astept sa ajunga :-(

Link către postare
CITADELA

@alien: e pe drum! :naughty:

Link către postare
Alien

got it. Funny lil` thing! Acum...asteptam urmatoarea oferta :-) ..poate mai gaseste lumea casti reactive ;)

Link către postare
CITADELA

Inteleg ca au ajuns lanternele la toti cei care le-au solicitat. Daca sunt nemultumiti, va rog PM, si rezolvam. Chiar si cei care nu au suficienta vechime pe forum au fost ajutati, intr-un fel sau altul, sa obtina lanterna. Avand in vedere ca nu mai sunt cereri, o sa inchid topicul, oferta fiind limitata in timp! Pe data viitoare!

• Apreciez 2

Link către postare
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

• Conţinut similar

• CITADELA
      de CITADELA
      De inchiriat apartament 2 camere, mobilat si utilat complet (frigider mare, masina de spalat rufe, cuptor cu microunde, aragaz/cuptor, masina de spalat vase, aer conditionat etc.). Mobilierul este modern si in stare buna. Apartamentul este situat intr-un bloc aflat pe Sos. Stefan cel Mare, langa spitalul Colentina din Bucuresti (la 5min pe jos de IGPR), iar geamurile dau catre spatele bulevardului, adica este linistit, fara zgomot. Are termopan, usa metalica, iar pe holul etajului mai exista inca o usa.
      Blocul a fost mansonat in 2014 si are centrala termica prin conversie la subsol (caldura nu este o problema). In urma cu cativa ani au reabilitat instalatia termica si de apa a blocului, astfel ca nu sunt pierderi si se plateste doar ce se consuma (adica facturile sunt reale, nu invetii de la RADET). Blocul are sistem video de monitorizare, dar si vecini foarte vigilenti (varsta a-III-a).
      Fac contract la Fisc, mai ales pentru politisti, militari, magistrati, medici etc. care deconteaza chiria.
      Nu inchiriez la cetateni straini, firme ori "intreprinzatoare" care vor sa-si faca videochat sau loc de intalnire! Sunt om serios si doresc chiriasi seriosi, pe termen lung, minim un an!
      Nu ma intereseaza sa fiu contactat de catre firme imobiliare, intermediari ori firme de publicitate.
      275 euro/ luna (negociabil).
      detalii in PM sau la 0742.225/091

• Stealth01
      de Stealth01
      Se vinde una bucata lanterna Maglite 6D (e modelul cu bec normal, nu LED). Am primit-o de la un coleg la schimb si...zace prin dulap. E in stare buna-fb, cu toate garniturile intacte. Pe langa cele 2 becuri originale am mai achizitionat 2 becuri high power Xenon ( upgrade al celui original).

Pret 140 ron. Negociabil
    • CITADELA
      de CITADELA
      FOR SALE!
      Am constatat ca am o lanterna noua, in cutie, pe care se pune praful, asa ca m-am decis sa o dau.
      Este vorba de LED LENSER MAGIC BLACK mod. 7448, noua, cu 2 baterii tip C sau R14 (nu mai stiu de cand sunt, asa ca le consider pe jumatate uzate), cu toc si curelusa.

De pe pagina producatorului:
      "Coast LED Lenser LL7448 Black Magic Luxeon Power Chip LED flashlight, Economical 2x C cell, P.T.T. Digital Circuit This lamp is a digital revolution. Its sensational design combines with PTT (Power Transformation Technology) DPLC (Digital Power Light Chip, approx. 25 times brighter than standard diodes) LCC (Light Centering Collimator, axial collimator, reflector) The lamp is operated with two standard C cell batteries (delivery without batteries) order number 7448 Black, 7449 Silver special features gold plated contacts, LCC (Light Centering Collimator) patented, strongly focusing axial collimator, DPLC high performance Power Light chip 1.25 Watt, aluminum housing, incl. pouch and strap PTT (Power Transformation Technology), up to 100 hours of light with 2 standard C cells, checkered surface ensures good grip ergonomic, switch at the end of the shaft (adjustable to constant light) spray water proof power supply 2 x C cells LR14 AM2 1.5V, order no. batteries 7723 (not included) burning life, battery life up to 100h measurements length approx. 177mm head approx. 46mm 7 inches shaft approx. 32mm rear ON/OFF switch weight with batteries approx. 335g, without batteries 200g (16 ounces)  The DC/DC High Tech transducer uses a nanosecond clock timed LED circuit to provide the ultimate intensity with lengthened run time. This Light Intensity corresponds to about  16 standard LEDs and uses the latest optoelectronic technologies. The diode life span of 50,000 operation hours is in addition practically inexhaustible. Similar to the light strength of a headlight and operates on just two economical C Batteries. Incredibly bright, Coast LED Lenser Professional Use LED lights use the best technology, including the Prism Reflector System, Power Transformation Technology (PTT) and the Cloverleaf Reflector System."

Astept oferte in PM pana luni! Cea mai buna (pentru mine!) este castigatoare! O sa anunt cine a castigat-o si la ce pret, ca sa nu fie suparare. Trimit prin FAN Curier cu ramburs!
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.