Jump to content
  • 0

Numere provizorii pe perioada cat ma judec cu Prefectura

Priss
 Share

Question

Buna ziua tuturor,

va rog sa ma ajutati si pe mine cu o lamurire, daca se poate, pentru urmatoarea speta: in ianuarie 2012 mi-am cumparat o masina din austria, am adus-o in Hunedoara, am scos numere provizorii si in paralel am deschis un proces pentru a o inmatricula fara sa mai platesc taxa. La prima infatisare, tribunalul Hd mi-a dat castig de cauza, ulterior Prefectura inaintand recurs, recurs, care se judeca abia in iunie, iar ultimul set de numere provizorii mi-a expirat deja.

Intrebrea mea este: in baza sentintei judecatoresti, se mai pot obtine numere rosi pana la finalizarea recursului?

Va mutumesc anticipat. O zi buna tuturor!

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Cred că puteți să beneficiați de numere provizorii, pe toată perioada cât vă judecați cu Prefectura. Cel puțin așa mi s-ar părea normal.

Pentru asta solicitați de la Curtea de Apel (bănuiesc că acolo se judecă recursul făcut de Prefectură) un certificat de grefă din care să rezulte că încă vă judecați cu Prefectura și ar trebui ca de la ghișeul de înmatriculări să primiți numere provizorii.

• Upvote 1

• 0

nu se elibereaza numere de inmatriculare pe baza certificatului de grefa. singura solutie este sa achite taxa dupa care sa intoduca actiune in instanta in vederea recuperarii banilor

• Upvote 2