Jump to content
POLITISTI.ro

Postare recomandată

Catalin

Încă un exemplu de baron local, ce se crede mai presus de lege.

Preşedintele consiliului judeţean Constanţa, după ce a fost invitat şi citat în mai multe rânduri de către procurorii DNA, dar a refuzat să meargă la audieri, astăzi a făcut circ opunându-se la atunci când s-a încercat punerea în executare a unui mandat de aducere emis de procurori.

Dacă aţi uitat, acesta este acel individ ce în urmă cu câţiva ani, fiind rupt de beat a adormit în maşină în trafic, iar trecătorii au chemat poliţia şi toţi colegii ce au fost trimişi la faţa locului au avut de suferit şi au fost sancţionaţi ulterior pentru diverse motive puerile.

Tot domnia sa este cel ce a declarat ceva de genul: "Nu are nicio treabă DNA-ul să verifice consiliul judeţean şi trebuie defiinţat".

• Apreciez 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Sache

Încă un exemplu de baron local, ce se crede mai presus de lege.

... acesta este acel individ ce în urmă cu câţiva ani, fiind rupt de beat a adormit în maşină în trafic, iar trecătorii au chemat poliţia şi toţi colegii ce au fost trimişi la faţa locului au avut de suferit şi au fost sancţionaţi ulterior pentru diverse motive puerile.

Asa este!

Dar, sa nu uitam totusi, ca acest individ, care se crede stapan peste judetul Constanta, a fost reales in anul 2012, de catre majoritatea constantenilor care au participat la vot, in functia de presedinte al consiliului judetean! Au ales pe unul care a adormit la volan, beat fiind, la semafor!

• Apreciez 2

Link către postare
Catalin

Mda ... l-au ales constănţenii.

Şi pe acest consilier l-au ales oamenii. Şi evident că în calitatea pe care o are poate deveni tot un alt fel de şef peste poliţie.

Nu ştie să scrie şi să citească, dar are permis de conducere obţinut în armată, pentru toate categoriile. Superb, nu!

• Apreciez 2

Link către postare
Cristi

I-auzi la papagalul ala din clipul de la Constanta, ii spunea idiotului cu camera sa blocheze masina politiei. Ce chestie domnule! Nu mai zic parerea mea despre astfel de specimene, este arhicunoscuta. Avem conducatorii pe care ni-i meritam. 

Link către postare
Sache

Mda... mă gândesc să îmi fac şi eu un linzic, ca să am şi eu maşină propetate! :))

Doamne, ce specimene decid soarta românilor! :doh:

Link către postare
Ben

Legat de cazul de la Constanta, asa se intampla cand un om se cocoata pe un scaun si o functie inalta si uita sa mai coboare. Intangibil si deasupra legii, mai ales ca a scapat basma curata acum cativa ani, cred si eu ca nu e obisnuit sa fie luat de politie. E ca un dus rece.

Imi pare rau de politistii care au fost nevoiti sa execute acel mandat (probabil de aducere) ca au trebuit sa dea peste impresiile presedintelui de CJ ca el e mai presus de lege si are nevoie de tratament preferential si peste slugarnicia nermenicilor de subordonati.

Evident, au aparut deja unii la TV care mestecau aceeasi poveste cu cat de nenorocit e Basescu, ca el e de vina, ca DNA si evident ABUZUUURI, ABUZRIIII, aceeasi placa stricata de care eu personal m-am saturat sa o aud si e atat de expirata si folosita pt orice rahatis incat lumea din anti PDL devine anti USL. Daca vrei sa audiezi pe cineva in ziua de azi care nu vrea sa vina in urma citarii e abuz, iar daca persoana vizata mai e si politician din tabara adversa clar este o razbunare si nu are cum cel om neprihanit si cinstit sa faca ceva rau.

Societate de cacao.

PS "Acesti oameni sunt niste brute" - un maaaaare jurnalist. Probabil ca respectivul "jurnalist" fooooarte foarte destept de altfel si plin de ifose si aere considera ca dupa prezentarea mandatului si invitarea politicoasa la sediul DNA pt audiere urmat de refuzul presedintelui de a se conforma considera ca trebuia ca politistii sa-l invite la o cafea sau eventual sa stea in genunchi si sa-l implore sa vina cu ei. :slapb: Evident, daca ar fi facut asta, militienii erau niste incompetenti.

Doamne, ce oameni nemernici apar la TV! :doh:

Modificat de Ben
  • Apreciez 5

Link către postare
minutzu

Cine zicea ca nu mai este Caragiale de actualitate!? Vai de tine, tara!

Link către postare
Vixen

Da Ben, l-am vazut si eu pe Badea aseara cum se umfla in pene cum ca, daca ar fi fost el in locul burtosului ala slinos, le-ar fi pus politistilor direct piciorul in gura sau ceva de genul, chestie pe care a repetat-o ostentativ pe tot parcursul emisiunii.

Link către postare
erasmus

Intr-o tara normala, Badea n-ar fi ramas nesanctionat pentru instigare la violenta asupra autoritatilor in general si asupra fortelor de ordine in special.De cand face rahatul ala de emisiune stiu ca are o problema cu politia rutiera, ca deh, nu-l lasa sa mearga cum vrea el, pe unde vrea el si cu ce viteza vrea el.Mai nou, ura lui s-a extins si asupra celorlalti politisti.Pana cand?

• Apreciez 8

Link către postare
ionut72

Unde este d-l Coarna de la SNPPC care are un loc de munca si la Antena 3 sa explice corect ce s-a intamplat? El se pricepe la caini maidanezi, politica, orice, dar cand ar fi necesar sa prezinte corect imaginea Politiei nu-l gasesti.Si este platit din cotizatiile noastre....dar si pe asta i-l meritam ca doar noi l-am ales!

• Apreciez 3

Link către postare
Elvis

Poate Badea vrea sa faca cunostita cu bocancii Viper!

Il asteptam .............

• Apreciez 3

Link către postare
Vixen

Elvis, nu ar fi rau ca cineva sa ii bage mintile in cap si sa ii "imprime" harta selenara pe spinarea aia de sclav :D

• Apreciez 1

Link către postare
Elvis

Cica mai nou, prietenul lui Oreste, i-a spus ca acum se numeste ,,latrau politic"!

Link către postare
Ben

Primarul care l-a înfruntat pe Dragnea la şedinţa PSD - Codul este un ABUZ

Primarul din Uricani, Dănuţ Buhăescu, a criticat vehement Codul de Procedură Penală la şedinţa PSD, cod pe care îl consideră un abuz. Intervenţia sa în cadrul şedinţei a fost prezentată sâmbătă, de Alessandra Stoicescu, la Q&A.

"Poliţie - salarii mari, răspundere zero. Primari - resurse mici, salarii mici. Ruşine celor care nu vor avea curajul să corecteze cel puţin acea modificare tâmpită. A trecut de la indicii temeinice la suspiciune rezonabilă. Nimeni nu mai vrea să semneze nimic" Dănuţ Buhăescu, într-o intervenţie telefonică la Antena 3.

Întrebat dacă este în vizorul justiţiei, Dănuţ Buhăescu a spus "Nu am niciun dosar penal, dar am avut plângeri penale nenumărate".

"Suntem condamnaţi să apelăm la aleşii noştri. Vedem peste tot o stare de teamă. E teamă că ar putea trece drept trafic de influenţă faptul că un primar merge la un ministru pentru a-i cere sprijinul. Ne este teamă să discutăm cu mediul de afaceri. Statul, pentru unii e mumă, pentru alţii ciumă" a mai spus primarul.

"Nu poţi să arestezi oameni pe suspiciunea rezonabilă. Este absolut îngrozitor. În baza unor probe poţi aresta un om. Sunt şi lucruri cu care nu sunt de acord cu domnul primar. Foarte mulţi au intrat în politică pentru a parveni" crede Oana Stancu, realizatorul emisiunii "Exces de Putere" de la Antena 3.

http://www.antena3.ro/romania/q-a-primarul-care-l-a-infruntat-pe-dragnea-la-sedinta-psd-codul-este-un-abuz-287740.html

Cititi si minunati-va de minciunile si ideile acestui cretin. E vorba de primarul din Uricani, cel cu pitipoanca. Saracul nu mai poate sa fure cu 2 maini de cand a inceput sa se lase cu arestari si condamnari, asa ca apeleaza la parintele lui profesional - Dragnea.

Modificat de Ben

Link către postare
DanielBAD

Nu stiu daca am incadrat bine postarea si daca era alt topic mai potrivit, rog sa fie mutata la locul potrivit:

http://www.comisarul.ro/politic/mesaj-ferm-de-la-kovesi-pentru-politisti-terminati_403017.html

Șefa DNA, Laura Codruța Kovesi le-a transmis un mesaj ferm angajaților MAI, chiar cu ocazia bilanțului instituției: să termine cu relațiile de prietenie și colaborare cu politicienii locali.

Mai mult prim-procurorul DNA a semnalat ca o vulnerabilitate a funcționării justiției de  relația strânsă dintre angajați MAI și politicienii locali. Ea le-a cerut polițiștilor să sacrifice relația pe care o au cu anumiți politicieni, în beneficiul meseriei și misiunii lor.

"Este important să descoperim și vulnerabilitățile. Una dintre vulnerabilități este relația dintre angajați ai MAI și politicieni locali. A fi polițist este o onoare iar polițiștii trebuie să facă scarificii prin limitarea acestor relații", a spus Kovesi la bilanțul MAI.

Link către postare
Ben

Ea vorbeste?!

Un mesaj ipocrit, iar exprimarea e cam proasta, iar din partea unui procuror ai pretentii cand vine vorba de exprimare. Nu stiam ca prieteniile sunt ilegale si pot fi interzise de procurori. Bine, ca se referea la cu totul si cu totul altceva e corect, dar sa se uite mai intai la ea, ca nu a ajuns procurorul general al Romaniei si nici sefa DNA ca are ochi frumosi. Pe de alta parte atrage atentia pe plan local, in timp ce la Bucuresti s-a politizat pe fata prima functie in Politia Romana.

Ce-mi plac mie lupii astia moralisti!

Modificat de Ben

Link către postare
Paul90

Bună declarația pentru imagine. Dar ar fi bune și niște soluții.

Cum să încetezi raporturile când însăși instituția face colaborări cu primăriile (a se citi patrulele mixte cu poluția locală) ?

Și mai ales că se bagă atâția bani în (cenzurat) lor și nu au nici 10% din atribuțiile noastre ?

Cum să nu ai tangență cu politicienii locali când la orice eveniment unde sunt polițiști, trebuie să fie prezenți și aceștia (la invitația anumitor structuri ierarhic superioare, evident) ?

Cum să încetezi raporturile cu ei când însăși șeful IGPR e numit politic, negru pe alb ?

Modificat de Cristi
Corectare gramaticală.
  • Apreciez 4

Link către postare
Elvis

Asta chiar a luat-o pe aratura! Ea a fost numita pe competente!

La bilantul MAI insusi preafericitul, unsul lui Dumnezeu donul Iohanis a inceput sa elucubreze despre siguranta cetateanului, de parca s-ar pricepe!

Politicienii astia le stiu pe toate, chiar el cu manuta dreapta a semnat actul prin care prima functie din Politia Romana s-a politizat.

Ce cretini !

Despre polutia cocalara si bastonari, pardon atarnatori, numai de bine, nu am nimic cu ei dar nu le suport sefii securisti!

Modificat de Elvis

Link către postare
Catalin

Priviţi stimaţi colegi ce votează poporul (bine, în cazul de faţă, bucureştenii, dar să fiţi convinşi că peste tot e la fel).

Deci avem aşa: un ALES prin vot, un reprezentat al poporului, care nu e nimeni în drum, e EXPERT în comunicare. De ce? Pentru că e absolventă a Facultăţii de JURNALISM. Aşa că avem aici conbinaţia letală, un jurnalist, ecologist şi activist ce a fost ales de popor. Acum, urmăriţi cu atenţie şi încercaţi să înţelegeţi ce spune în intervenţia telefonică (vă avertizez, e foarte profundă :shock:)

Link către postare
Elvis

Profesorul Coarna, profesor in comunicare, platit de SNPPC , din cotizatiile membrilor. Asta trebuie sa faca el la televiziuni.

Despre consilierul minune...numai de bine.

Link către postare
iav

Coarnă, ar face bine să se retragă din sindicat, pentru că și așa vorbește numai prostii. Pensionarilor le stă bine la pensie și cu nepoții în brațe, să lase locul polițiștilor activi, care știu cel mai bine care sunt nevoile lor.

• Apreciez 2

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.