Jump to content
  • 0

Am nevoie de o parere.

Andra32
 Share

Question

Salut!

Am o fiica de 11 ani si i-am facut recent cont pe Yahoo Messenger. Ea a dat ID-ul unei colege de clasa , iar acea fata i-a dat parola ei de Messenger.

Apoi colega fiicei mele , cred eu , a facut nu stiu ce lucruri rele pe Messenger si a dat vina pe fiica mea.

As vrea sa stiu ce pot face sa o apar , pentru ca stiu ca fiica mea e nevinovata.

Dar colega ei a falsificat niste convorbiri pe Messenger cu fiica mea si cica cu o prietena de pe Messenger a fiicei mele , colega ei spunand ca acea prietena de pe Messenger a fiicei mele a vorbit cu fiica mea de pe ID-ul ei , iar acea fata sustine ca fiica mea a dat parola si ID-ul ei de messenger acelei fete care ar fi intrat pe contul ei de Messenger.

Dar asta nu e adevarat , fiindca fiica mea nu sta niciodata singura pe internet!

Va multumesc!

Am cerut ajutorul acestui forum pentru ca nu stiu ce sa fac , sunt disperata , matusa colegei fiicei mele a venit la dirigintele lor si fetei mele i s-a scazut nota la purtare :angry:

• Downvote 1

Recommended Posts

• 0

Marius , colega fiicei mele a spus ca cine a intrat a vorbit cu matusiile ei (cele 2) , iar uneia i-a zis ca a murit mama si tatal ei intr-un accident de masina iar celei de-a doua matusa i-a zis proasta de doi bani.

Insanity66 , colega ei a schimbat parola , insa fiica mea nu a facut nimic , stiu sigur caci de cand avem internet nu a stat pe Messenger fara mine.

Colega fiicei mele a schimbat deja parola , dar i-a bagat in cap familiei ei ca e vina fiicei mele :(

In ce constau aceste "lucruri rele" pe messenger? :huh:

Da erau niste lucruri foarte rele , insa nu sunt scrise de fiica mea sau de altcineva care ar fi putut avea parola de la fiica mea , de asta sunt absolut sigura , insa cum nimeni nu imi da crezare , am apelat la acest forum fiindca eu cred ca aveti experienta in asa ceva si m-ati putea ajuta.
  • Downvote 1

• 0

Am patit si eu in copilarie.

Iti spun: nu renunta atata timp cat poti s-o aperi !

Pe mine nu a avut cine sa ma apere.

Succes! :D

• Downvote 1

• 0

off topic:

:ner: Pe mine m-a amuzat acest topic foarte rau. Initial cetateanul intra si cere o parere intr-un subiect pe care eu unul nu l-am inteles nici dupa ce l-am citit de doua ori (oi fi eu mai lent), apoi ca o mini pacaleala de 1 aprilie "cetateanul" isi face alt cont cu un alt id si isi incurajeaza propriile postari. tare. :doh:

• 0

=)) hihihi

nicuno1clona nicuno12):fiica lui fiica a luat parola de la fiica (șase sași în șase saci) ---exercitiu de dictie-

nicuno12(clona nicuno1) : Nu ai reusit sa pronunti corect! hihihi! Succes în continuare! Eu nu am avut!

Result:

Nicuno1(clona Nicuno12)- BANNED

nicuno12(clona nicuno1)- BANNED

scuze de off-topic :ner:

Edited by nicuno1
  • Upvote 1

• 0

o avea-o ca sursa de inspiratie pe udrea care a intrat in direct la un post de radio si a inceput sa se laude singura...iar fiind intrebata despre asta se facea ca ploua spunand ca nu stie despre ce e vorba ca a fost plecata din tara :ner:

• Upvote 2

• 0

nicuno1clona nicuno12):fiica lui fiica a luat parola de la fiica (șase sași în șase saci) ---exercitiu de dictie-

nicuno12(clona nicuno1) : Nu ai reusit sa pronunti corect! hihihi! Succes în continuare! Eu nu am avut!

Result:

Nicuno1(clona Nicuno12)- BANNED

nicuno12(clona nicuno1)- BANNED

N-as fi comentat daca n-as fii ras de vreo 10 minute incoa' intruna. :ner:

Perfecta comparatie nicuno... perfecta! :ner:

Imi cer scuze pentru off topic. :ph34r:

Edited by VladM

• 0

Buna!

In noaptea de inviere am mers la bisericasi am iesit pik afara,dar afara se bateau 2 frati cu 5 fosti prieteni....acolo sa adunat lume si eu eram cu o prietena si un prieten,ne uitam si noi.Dupa ce a intervenit politia,ia bagat in sectie,si ne trezim cu politia ca vine sa ma ia pe mine si pe cei 2 pr ca cik noi am dat cu spray in timpul bataii(cnv kiar a dat dar nu noi).Eram in sectie,nea luat datele pe rand,si cand nea intrebat ce am facut,iam zis ca noi ne uitam asa aiurea....si ei au zis "Deci vau adus aicia pt nimic?Puteti pleca si stati linistiti ca nu patiti nimic voi".Am mers aksa si dupa cateva zile au inceput problemele,caci altii dadeau declaratii ca pr acela cu care eram a dat cu spray,si suntem implicati toti 3,si sar putea sa le platim alora spitalizare si sa ajungem in tribunal...dar eu mam intrebat daca e posibil asa ceva deoarece nam facut nimica,si pe parintii celor 2 pr iau kemat la politie de 2 ori,iar pe ai mei deloc....astept niste raspunsuri,lamuriri caci sunt speriat rau...Multumesc!

Aaaa,da era sa uit,dupa ce neau luat datele in dreptul nostru au bifat

Edited by starrboy

• 0

1. off topic.... nu se poate face un fel de test de gramatica / limba romana pentru cei care se inscriu pe forum? :doh:
  • Upvote 2

• 0

"Pretene" starrboy sti ce cred eu despre situatia ta? E groasa rau. In primul rand, ceea ce ai postat tu aici pe forum este ca o marturie a ta, deja doua echipaje de politie au plecat catre tine. Eu personal am decodat mesajul tau secret si l-am trimis catre organele abilitate.

Aaaa, da' era sa uit si eu (ce uituc is) acei politisti v-au bifat numele ca sa le bage intr-o baza de date unde sunt cei mai mari ignoranti ai tarii. Da...

• 0

Ma bucur ca ti se pare si tie amuzant. La felul in care tu ai redactat si expus problema, asa ai primit si raspuns. Revino cu o redactare corecta, expune problema ta cu toate detaliile si poate vei primi si un raspuns pe masura. Pana atunci... pune burta pe carte si nu mai considera amuzanta gramatica limbii romane.

• 0

Parere personala: acest topic ar trebui redenumit, "Perle din randul cetatenilor", nu reusesc sa inteleg cum poti redacta un text atat de incoerent si apoi sa devii ofuscat ca nu ti s-a raspuns..

• 0

.....................n

u reusesc sa inteleg cum poti redacta un text atat de incoerent si apoi sa devii ofuscat ca nu ti s-a raspuns..

Uite ca se poate. Cand faci parte din randul celor care bat, cu cantul palmei bratele si antebratele, pe ritmuri de manele si crezi ca masina ta, parcata ostentativ pe trecerea de pietoni sau in refugiul special pentru mijloacele de transport in comun, este cea mai tare masina din tot universul, gratie foliei carbon si a sirurilor de leduri lipite pe toate laturile acesteia, este normal sa consideri ca a merge la scoala, e o obligatie de care trebuie sa se achite fraierii carora, acum le ceri sprijinul...

Stima

• Upvote 2
  • Downvote 1

• 0

Salut!

Am o fiica de 11 ani si i-am facut recent cont pe Yahoo Messenger.

...........................

Acum, sa ma ierti stimabila colega (ex) de forum, insa, eu, fiicei mele de 22 de ani, cand avea "doar" jumatate din acestia (adica acei 11 ani pe care ii are in prezent fiica ta), ii citeam povesti gen "Povestea Porcului" a lui Ion Creanga (poveste in care exista o replica care-ti cade ca o manusa: "ce-ai facut femeie nepriceputa? De te-a-nvatat cineva, rau ti-a priit, iara de-ai facut-o din capul tau, rau cap ai avut..."), povesti care erau mult mai inofensive decat "banalul" Y!Messenger!

PS (sau LE :naughty: ): stiu ca am raspuns unui user banat insa, dupa cum se vede mai sus, nu-l impiedica cu nimic sa aiba deja inca un cont si sa stea cuminte in banca lui, doar "pe receptie".

• Upvote 3
  • Downvote 2

• 0

Oops...Cine s-a simtit cu musca pe caciula de m-a altoit cu doua de rosu?

Corect ar fi sa argumentezi actiunea dar...cred ca-i din vina guvernului proaspat demis :clip: .

Stima

• Upvote 1
  • Downvote 1

• 0

Oops...Cine s-a simtit cu musca pe caciula de m-a altoit cu doua de rosu?

Corect ar fi sa argumentezi actiunea dar...cred ca-i din vina guvernului proaspat demis :clip: .

Stima

Te-am scos eu cu un +, dar ti-a ramas un -....asta e!

Si eu sunt de acord cu tine!!!

• 0

Raman la parerea ca, fiind un forum, adica un loc unde dezbatem pro si contra pe diverse teme, trebuie sa postam si nu sa "votam" precum in parlament (in loc de alb si negru, noi avem rosu si verde).

Multumesc teolucian, nu atat pentru plusul verde cat mai ales pentru faptul ca ai argumentat alegerea culorii verzi.

Stima

• 0

Minusurile chiar au fost gratuite, fara ca cel (cei) care le-au dat sa spuna macar ce anume a deranjat din postarea ta, insa eu nu vad ce ar fi putut deranja...

• 0

Nu vad care este problema, eu am primit mult mai multe, si nu mi-a explicat nimeni ce l-a deranjat.

• 0

Pacat Insanity66! Normal este sa-i explici omului ce nu ti-a placut in expunerea lui , ori daca bate campii la greu si jigneste, nu te mai obosesti sa-i explici de ce l-ai atins...desi nu cred ca este cazul tau!

• 0

Va salut cu respect!Daca imi permiteti,as vrea si eu niste sfaturi de la dumneavoastra in legatura cu un posibil caz de furt(zic eu).Situatia sta in felul urmator:marti,15.05.2012,ora aproximativ 19.00 a venit o prietena la mine acasa.Am stat putin de vorba,aproximativ 30 de minute dupa care am intrat pana la toaleta.Cand am iesit de la toaleta,am vazut-o ca statea la usa spunand ca vrea sa mearga sa-si cumpere tigari dupa care sa revina.Am asteptat o jumatate de ora si vazand ca nu revine am sunat-o dar nu mi-a raspuns.A doua zi,am observat ca imi lipseste bratara de aur din dormitor

,de pe noptiera.Am incercat de nenumarate ori sa o sun dar ea nu-mi mai raspunde la telefon.Ce ar trebui sa fac in acest caz,sa anunt Politia?Ca o mica paranteza,am aflat(de la ea),cum "l-a tepuit"(este expresia ei) pe un baiat de 100 de lei.Multumesc anticipat pentru eventualele indrumari! :emo-yessir:

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.