Jump to content
POLITISTI.ro

Bratyyyms13

Cum poti ajunge in fortele speciale ale politiei?

Postare recomandată

BGeorge

Ce sport practici!?  <_<
Sigur ca o sa te avantajeze, cel mai probabil vei scoate mai usor baremele la probele fizice, asta daca vei fi in forma, in rest cu nimic.

Inca ceva, vezi ca acum acel serviciu se numeste SAS - Serviciul pentru Actiuni Speciale.

• Îmi place 1

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Ben
în urmă cu 17 ore, danydanutz19 a scris:

Rog seriozitate la raspunsuri.

Nu raspund la nr. cu necunoscut. Poze reale!

Mai intai tre sa-ti pui problema daca esti admis intr-o scoala de politie, faci niscaiva vechime, prinzi un pic de zgaiba si daca ai noroc POATE ti se ofera sansa sa dai niste probe sau poate iti dai seama ca socoteala de acasa nu se potriveste cu aia din targ.

Daca stii cafteala nu-ti garanteaza nimeni un loc acolo sau sanse mari.

Modificat de Ben
  • Îmi place 1
  • Apreciez 2

Link către postare
Roby

Vezi ca pe langa faptul ca "stii bataie", care de altfel nu e o conditie obligatorie, trebuie sa fii si un bun tragator... trebuie sa ai si o conditie fizica buna per total (viteza, rezistenta, constitutie fizica, forță etc.), sa cunosti destula tactica, proceduri de interventie in diferite situatii, sa fii inteligent....adica sa fii un bun politist per ansamblu

Cei care te vor testa, vor avea grija sa indeplinesti toate astea

Dar cum spuneau si colegii mei de mai sus - tu in primul rand devino politist si abia dupa 3-4 ani, mai are rost subiectul asta pt tine

Bafta !

Link către postare
LPN
Publicat (modificat)

Buna seara, ma numesc Marian, am facut parte din MAI din 2006 cand am fost admis la SMSJ Dragasani. Am plecat din sistem in 2014 de buna voie si fara nici o abatere disciplinara cu scopul de a mi continua cariera in Legiunea Straina, structura din care fac parte din 14.03.2014 pana in prezent in cadrul 2REP, regimentul de elita al acestui sistem. Am semnat un contract de 5 ani pe care l-am continuat cu inca un contract de 1 an. In 2020 am sa inchei treburile pe aici si ma gandesc serios sa ma alatur structurii dv. cu intentia de a incerca sa fiu admis unei structuri de interventii rapide gen  SAS. Stiu ca astfel de mutari sa fac din interior, adica trebuie sa devin politest intai de toate. Primul pas ar fi admiterea si absolvirea uneia din structurile de invatamant politienesc, iar acum vine intrebarea mea : din punct de vedere al regulamentului interior, cat de repede pot cere sa dau teste pentru a ma alatura acestei structuri(SAS) ? Multumesc !

Modificat de LPN

Link către postare
iav

Cât de repede se eliberează un post în structura respectivă și postulse scoate la concurs.

Link către postare
Roby

Nu ceri tu... daca gasesti vreun loc liber, te poti inscrie la concurs/selectie

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.