Jump to content

Problemă postare MEDIA/IMAGINI

Bogdanel
 Share

Recommended Posts

• Membru

De câteva zile nu mai reuşesc să postez nici un link către o imagine sau către un videoclip.

Problema constă în faptul că atunci când incerc să apăs butonul pentru IMAGE sau pentru MEDIA, apare ca o fereastră gri pe pagina forumului.

Mai jos postez unlink cu printscreen-ul.

http://uploadimage.ro/images/73599298612883559691.jpg

• Upvote 1

• Membru

Pentru a insera o imagine, apas butonul IMAGE.

Pentru a insera un video, parca era un buton MEDIA insa nu-mi apare.

Am urmat sfatul tau si in urma REFRESH-ului isi revine pagina si-mi apare caseta in care sa introduc link-ul pentru imagine.

Si cand m-am conectat de pe telefon(S2), aceeasi problema am avut-o insa nu mi-a trecut prin cap sa dau un refresh.

Multumesc, Marius.

L.E.: Mi-am dat seama ca pana la urma pentru a posta un video, este necesar doar sa inserez link-ul iar el va pune automat . Nu stiu de ce aveam impresia ca era un buton special pentru asta.

Edited by Bogdanel

• Moderator

Browserele web moderne folosesc memoria cache, care stocheaza temporar date/fisiere de pe internet pentru a reduce transferurile de date (latimea de banda), astfel castigand la capitolul timp de incarcare, resurse si performanta etc. Din aceasta cauza mai apar astfel de erori, mai exact atunci cand browserul nu incarca tot fisierul javascript, iar problema se rezolva usor cu un refresh.

• Administrator

Pentru a insera o imagine, apas butonul IMAGE.

Pentru a insera un video, parca era un buton MEDIA insa nu-mi apare.

[...]

L.E.: Mi-am dat seama ca pana la urma pentru a posta un video, este necesar doar sa inserez link-ul iar el va pune automat . Nu stiu de ce aveam impresia ca era un buton special pentru asta.

Softul forumului a primit un upgrade ieri, iar acum folosim ultima versiune. Pana se actualizeaza cache-urile e posibil sa mai apara astfel de erori, dar sfatul de mai sus (F5) rezolva problema.

Intr-adevar, a existat pana acum butonul media.png - "Insert media", dar dupa upgrade-ul softului acesta a disparut si din cauza asta a aparut aceasta confuzie. Am facut setarile necesare si am introdus iar butonul in editorul de text. Acum il puteti folosi exact ca inainte.

Daca mai apar si alte probleme, nu ezitati sa postati.

Numai bine.