Jump to content
POLITISTI.ro

Marius
 Share

Recommended Posts

Pentru 2012 și nu numai, îmi doresc să nu mai visez să plec din țară ca să trăiesc mai bine, îmi doresc să nu îmi mai doresc un alt job, să fiu respectat în profesia pe care din suflet mi-am ales-o, să fiu remunerat astfel încât să nu mai fie nevoie să mi se testeze integritatea și moralitatea, să mi se ofere ocazia să mă perfecționez prin susținerea de cursuri, să mi se asigure necesarul logistic și să nu mai fiu nevoit să scot bani din buzunar pentru ”achiziții”, să se facă angajări și să se mărească astfel schemele de încadrare, să se deplaseze toți șefii pe jos/metroul sau cu Loganul de 70.000, iar noi să folosim Audi-urile lor, să mi se acorde dreptul meu legal fără să fie nevoie să mă cert cu nimeni, să fiu evaluat corect și competent și nu prin prisma ”koitzelor”, să vină românului mintea la cap, să fie mai bun, mai corect și conștient că numai prin muncă va scoate țara din rahatul în care l-a aruncat ”portocala mecanică” și predecesorii lor. :emo-yessir:

Pe plan personal îmi doresc să fiu sănătos ca să mă așez în sfârșit la casa mea :clip: , dar șă pot să o și cumpăr. :)

Dorian, cunosti termenul filozofic de " utopie " .? In general cam asta iti doresti tu, si eu , dealtfel, si poate multi alti colegi! Poate se vor realiza cu timpul, dar mai este tare mult pana atunci! In rest sa-ti dea Dumnezeu, tot ce iti doresti!

Edited by Dorin17
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Dorin17 poate fi totul o utopie,însă îmi doresc ceva și nu îmi este frică să îmi expun părerea. Mă bucur că, în general, ești pe aceeași linie cu mine, dar mă întristez că simți nevoia să-mi faci filozofie. Sunt lucruri normale care ar fi trebuit să se întâmple de foarte mult timp și pentru care suntem obligați să luptăm. Cel puțin eu așa fac, nu știu despre tine.

Toate bune și sănătate.

ANUL ACESTA IMI DORESC SA LUCREZ IN CONDITII MAI BUNE ,CU SEFI COMPETENTI NU FACUTI LA"APELUL BOCANCILOR" SAU "CU FRICA PIERDERII SCAUNULUI",CU COLEGI CARE SA NU MA "SAPE", FARA TEAMA DE DISPONIBILIZARI SAU RESTRUCTURARI,CU UN SALARIU MAI MARE SI CU BUCURIA REZOLVARII TUTUROR RESTANTELOR ,MULTA SANATATE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA SI NU IN ULTIMUL RAND UN NOU PRESEDINTE SI UN NOU GUVERN FARA ,HOTI,SPAGARI,ANALFABETI SI NESIMTITI !!!

• 10 months later...
  • Membru

daca nu se poate pana la sfarsitul lui 2012, atunci in 2013 vreau sa mai realizez cateva flagrante si sa mai confisc ceva cereale, tigari, alcool, etc iar apoi vreau sa ma pregatesc pentru un posibil concurs la SAS.:D daca nu cer prea mult, asa sa mi ajute Dumnezeu! Iar pentru cei din jur, le doresc numai bine tuturor!!!