Jump to content
POLITISTI.ro

Am voie sa port articole vestimentare ce au imprimat cuvantul politia

andronicalxmai95

Recommended Posts

Buna seara, ma numesc Andronic Alexandru, deocamdata sunt la liceu, clasa a IX-a, am 15 ani si dupa ce termin liceul as vrea sa dau la politie, dar mai e pana atunci.

Mult timp am cautat un forum pentru politisti si ma bucur ca am gasit.

Pentru inceput as vrea sa intreb daca am voie sa imi imprim pe o sapca albastra, simpla cuvanul "Politia", fara alte detalii (fara stema), numai scrisul, respectiv cuvantul "Politia".

Am voie sa fac asta?

• Moderator

Bun venit pe forum Alexandru!

In legatura cu intrebarea ta, potrivit art. 241 din Cod. penal, este incriminata fapta de a purta fara drept, decoratii, uniforme sau semne distinctive ale unui organ de stat.

Sanctiunea este inchisoarea de la 1 luna la 3 luni sau amenda.

• Member

Va multumesc pentru informatii :emo-yessir: . Era sa fac o prostie mare :unsure:

e f ok ca ai intrebat, daca ar face si altii ca tine nu ar m-ai urla ca prostii ca 'nuemo-yessir.gif am stiut'

• 4 weeks later...

Politisti de rutiera sunt dotati cu pistol, sprei paralizant ( sau lacrimogen ) si catuse? ( respectiv baston )?

Dar tu ce credeai ca e butaforie? :ner: :ner: :ner:

• Downvote 1

Dar tu ce credeai ca e butaforie? :ner: :ner: :ner:

Eu am intrebat doar... Tata imi spunea ca nu a vazut... Dar acum a inteles... Si puteati sa spuneti "da.. sunt dotati ", nu sa imi raspundeti la intrebare tot cu o intrebare...Da` n`are rost sa mai continui...

Eu am intrebat doar... Tata imi spunea ca nu a vazut... Dar acum a inteles... Si puteati sa spuneti "da.. sunt dotati ", nu sa imi raspundeti la intrebare tot cu o intrebare...Da` n`are rost sa mai continui...

Toti politistii din operativ au asa ceva in dotare, nu sunt unii mai politisti decat altii.

Daca te-am suparat cu gluma mea te rog sa ma ierti.

• Downvote 1

Toti politistii din operativ au asa ceva in dotare, nu sunt unii mai politisti decat altii.

Daca te-am suparat cu gluma mea te rog sa ma ierti.

Nu mai suparat, ca eu nu`s suparacios... Scuze pentru comentariul meu ;)