Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
Roby

Sunt interesat de conditiile si criteriile de ocupare a unui loc in cadru S.I.R.

Question

Roby

ma poate ajuta cineva, va rog ?? vreau sa stiu care sunt toate conditiile si criteriile pe care trebuie sa le indeplinesti pentru a putea ocupa un loc "la mascati" in cadrul unui I.P.J....Va multumesc frumos, sa traiti !

Recommended Posts

• 0
Roby

si undeva tot pe la 80-85 kg, banuiesc...

• 0
teolucian63

Robert7, nu greutatea si inaltimea sunt esentiale in munca structurilor de interventie, ci adaptabilitatea corpului tau la conditii extreme! Ai vazut sau ai auzit de vreun legionar francez ca era supradimensionat? Arcan a avut dreptate, practicarea unui sport de performanta te-ar ajuta enorm de mult...eu personal am cochetat cu D.I.A.S.(in '90-'91 se numea detasamentul FULGER) insa am ajuns la concluzia ca nu e pt.mine si m-am orientat spre judiciar...vei ajunge singur la alegerea potrivita, insa numai dupa o practica de cativa ani in politie! Si eu iti doresc sa ajungi unde visezi(eu am facut-o si n-am regretat niciodata orele suplimentare, atata timp cat eu îi conduceam la arest...)

Scuze pt.nick-ul gresit, citeste Rober7! Pe mobil nu am functia "edit".

• 0
Roby

Rasfoiam forumul cu activitatea mea.... si am dat de topicul asta. A fost prima mea postare imediat dupa ce mi-am facut cont pe Politisti.ro :) - parca pt intrebarea asta il facusem. Eram asa de nerabdator si entuziasmat.
Intre timp au trecut 4 ani jumatate - l-am cunoscut si pe drAGO5 si s-a convins ca nu sunt local :)) l-am cunoscut si pe Cristi :) pe administratorii forumului ("aia de la mascati") :P pe Elvis.....
M-am rodat, cum zicea cineva mai sus, am prins si hoti, dar dragostea pt SIR, SAS mai nou, nu a disparut :)
si intr-un final, am dat si la mascati... :) doar ca, au intrat altii (nu conteaza, va veni si vremea mea)
Acum as putea oferi eu informatii altora care sunt interesati de acest subiect 
trimiteti-i la mine pe toti copiii astia care pun intrebari de genul pe forum :clip:

Edited by Rober7
  • Upvote 1