Jump to content
POLITISTI.ro

Intrebari si solicitari adresate Administratorului

Administrator

Recommended Posts

Buna , prima data cand am incercat sa imi fac cont pe forumul dumneavoastra , dupa ce am dat creeare cont s-a logat automat pe site si orice link dupa site as accesa ma trimite pe pagina la care imi apare EROARE, cu alte cuvinte pagina este blocata , si nu pot sa ma deconectez.

Ne pare rău, nu aveți permisiunile necesare!
[#1001]

Nu sunteţi binevenit/ă şi aveţi restricţionat accesul pe acest website.

Aveți nevoie de ajutor?

Ma ajuta cineva ? !

• 4 months later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator

10

• Marius

6

• Catalin

5

• Cristi

5

Top Posters In This Topic

Popular Posts

cauti atentie si vrei sa fi neaparat apreciata? puteai sa faci asta de la inceput. daca ai inceput cu minusuri inseamna ca asta e adevarata ta fata...ca sa obti plusuri trebuie sa devi ipocrita. si

nu jignesc pe nimeni. n-am intrat pe forumul asta ca sa jignesc ci sa caut colegi cu care sa impart idei si care sa ma ajute sau sa-i ajut cand pot. orice om e subiectiv, asa cum sunt si eu, cum

dupa cum ziceam...deja am 3 minusuri doar pentru ca am exprimat o parere pertinenta. cand spui adevarul, si adevarul doare...apare "razbunarea" clik-uri pt minus. dati clik la minus pana nu mai puteti

Buna ziua ! 

In atentia Administratorului!

Va rog ca sa imi stergeti contul  de acces pe acest site. 

Va multumesc!

• 2 weeks later...
  • Membru

Nu stiu daca s-a mai sugerat pana acum, dar ar fi util un chat in aria privata. Sa putem discuta toti realtime. 

• Upvote 1
  • 2 months later...
  • Administrator
Administrator

Acum încarcă paginile mai bine? Dacă problema persistă, vă rog să-mi spuneţi. Mulţumesc.

Buna seara!mi.am facut si eu cont pe forum si acum am nevoie de o confirmare cum ca sunt politist. Cu procedez mai exact?mentionez faptul ca sunt politist din decembrie 2012 in cadrul IPJ DB. Multumesc anticipat.

• 1 year later...

Am postat un raspuns de cateva zile si nici acum nu a fost validat. Ma gandesc deja ca este tarziu si omul si-a rezolvat problema ... asa ca notiunea de imediat nu isi mai are rostul. Si da, sunt politist si eu insa imi este greu sa ma descurc in site pentru procedura de accept a unui membru!!!

• Upvote 1
  • Downvote 1
  • 3 years later...
  • Membru

sugerez sa se faca functia de logare cu contul de facebook sau google. S-ar popula forumul mai mult

• Upvote 1
  • Moderator

Din păcate, această funcție de autentificare prin intermediul contul de Facebook presupune și partajarea datelor respective și nu numai cu rețeaua socială, chestiune ce atrage după sine unele complicații dpdv legislativ. Sunt sigur că înțelegi situația ...

• 1 year later...
  • Membru
On 14.03.2010 at 16:11, Administrator a scris:

Darca aveti o solicitare, o propunere sau o intrebare pentru Administratorul acestui forum, am rugamintea la dvs. sa postati aici.

Buna ziua, m-am înregistrat si eu. Sunt polițist si as dori sa imi oferiți acces. Problema ii ca adresa de mail institutionala nu o pot atașa contului întrucât stiti foarte bine ca nu mai este permis acest lucru. Eu cel putin nu mai am pt ca nu mi s a mai permis să o folosesc din cauza ca, calculatoarele noastre sunt cu ss. Va mulțumesc!

• Moderator
acum o oră, kta1989 a scris:

Problema ii ca adresa de mail institutionala nu o pot atașa contului întrucât stiti foarte bine ca nu mai este permis acest lucru.

Noi putem și nu este interzis absolut deloc. 

• Membru
On 11.12.2020 at 15:40, Marius a scris:

Noi putem și nu este interzis absolut deloc. 

Ma rog, aia e, șefa mea mi-a spus că nu mai am voie sa accesam adresa de mail. O zi bună!

• Moderator

Ai inteles gresit, @kta1989. Adresa de webmail de pe politiaromana.ro nu se mai poate accesa de pe calculatoarele institutiei, in schimb o poti accesa de pe orice alt terminal conectat la internet. Au deconectat practic serverul de webmail de la serverul intern ce gestioneaza reteaua locala. 

• Membru

De la structura de securitate este o adresa din aprilie unde spun ca solicitarile de conturi pe webmail se fac doar prin completarea formularelor, cerere si angajament,  prin structura de Comunicatii a unitatii , cu aprobarea sefului nemijlocit si a sefului unitatii trimise la DGCTI . Asa ca daca nu am avut un cont anterior acum trebuie sa motivezi de ce iti trebuie un cont personal, ceea ce de cele mai multe ori nu se impune... deci cum putem acesa sectiunea privata?  Eu zic sa va trimitem in privat numarul de telefon interior pe metropolitan (ex. 049/28..... si puteti verifica daca suntem politisti sau nu.

Sau sa aceeptatii, pentru unii care nu avem cont personal, contul unitatii deoarece e clar ca doar noi cunoastem parolele de acces.

Edited by tanya
  • Moderator

Utilizatorii care nu au contul confirmat pot posta fără nicio problemă. Nu văd niciun impediment.

• Moderator
Catalin

Şi înainte trebuia să motivezi de ce ai nevoie de un cont de mail de serviciu pt internet.

Personal cred că nu ar trebui să existe poliţist fără o astfel de adresă de mail de serviciu. Suntem în anul 2020, iar utilizarea mail-ului ar trebui să fie o necesitate şi o banalitate pentru fiecare poliţist. 

Vreţi motive pe care să le treceţi în raportul de solicitare? Păi cel mai important este relaţia cu parchetul. Procurorii au adrese de mail de serviciu la fel ca şi noi. Eu trimit documente către procurori în format electronic folosind mailul de serviciu cel de pe domeniu politiaromana.ro.

Mi se pare o dovadă de neprofesionalism să-i trimit procurorului mail de pe un domeniu de yahoo, gmail sau cine ştie ce servicii de mail gratuite. Una e să vadă acolo o adresă de la domeniul @politiaromanaro şi alta e să vadă o adresă gigel073589214@yahoo 

• Upvote 2
serioussam

Buna ziua.

Pentru ceilalti care suntem la frontiera, a-ti gandit o modalitate de confirmare a calitatii de politist? M-am lovit de aceasta problema cu toate ca am asociat mail-ul unitatii.

Edited by serioussam