Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Tranzitarea unei localităţi aflate în carantină

Tonyist

Question

Tonyist

Buna ziua! 
sunt student in Bucuresti, fara domiciliu permanent in capitala, la o Universitate care inca solicita prezenta fizica a studentilor pentru stagii (medicina). Pentru a putea ajunge de la domiciliu catre spitalele din Bucuresti, trebuie sa tranzitez o localitate aflata in acest moment in carantina. Intrebarea mea pentru dumneavoastra este daca pe declaratia justificativa pe care trebuie sa o prezint organelor de control trebuie sa bifez ca si motiv al deplasarii - deplasare in interes profesional - si daca este nevoie si de o adeverinta de la Facultate in acest sens, pentru a evita orice fel de problema. Va multumesc anticipat!

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Membru
Ben

Te va ajuta foarte mult o adeverința de la facultate. N-ar trebui sa fie o problema dacă faci o cerere motivata in acest sens la secretariat. 

• Upvote 1
  • 0

Buna ziua, 

Trebuie sa ajung la aeroport pentru a lua o persoana care soseste din alta tara si as dori sa stiu daca se poate circula Constanta - Aeroportul International Henri Coanda cu declaratie pe propria raspundere in care se bifeaza punctul "alte motive justificate". Mentionez ca voi avea la mine si biletul de avion ca dovada a deplasarii.

Multumesc!

• 0

Bună ziua!

Sunt student într-o localitate carantinata ,fara a avea domiciliul permanent în acea localitate, și locuiesc în spațiile de cazare oferite de universitate.O data la doua săptămâni trebuie sa merg acasă pentru a asigura alimentele necesare bunicilor mei.Sunt nevoit să stau la cămin deoarece acasă nu am o conexiune buna la internet și nu pot participa la cursurile desfășurate online. Întrebarea mea este daca la întoarcerea în localitatea carantinata pot bifa pe declarația pe propria răspundere deplasare în interes profesional și să le prezint autorităților legitimația de cămin și să le spun despre problema cu conexiunea la internet?

Va mulțumesc!

Edited by Stefan123