Jump to content
POLITISTI.ro

Administrator

Bine ati venit pe forumul politistilor

Recommended Posts

Motoboom

daca citeai postul de mai sus, cel al lui Marius vedeai ca : emo-yessir.gif

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Addisson

Infiintarea acestui forum este binevenita.Cu atat mai mult cu cat politistii nu au avut prea multe facilitati de genul acesta.Felicit politistii care au avut aceasta idee.Sa o tineti tot asa!Aveti dreptate,acesta este un forum public si oricine este binevenit sa scrie ,sa ajute cu vreo idee,sa impartaseasca toate cele,indiferent de apartenenta sindicala.Pentru ca,mai devreme sau mai tarziu,politistii isi vor gasi identitatea sub un singur sindicat.Este pacat ca de o perioada buna de timp incoace,sindicatele din Politie sunt asmutite intre ele de diversi falsi politisti sau politicieni nenorociti,politicieni care au dus de rapa acest sistem.

Inca o data,bravos!

Lucian Nica,vicepresedintele Sindicatului Politistilor din Banat.

Elvis

Sa traiesti barosane!!!!

hefaistos

pe 6 si 7 cam toata lumea are tragere chiar si jandarmii ,!!!!

Paul90

Daţi-mi voie să mă prezint. Sunt elev la Şcoala de Agenţi de Poliţie Vasile Lascăr Câmpina, anul II, aflat momentan în practică la IPJ Bihor.

În primul rând, vă felicit pe cei care au venit cu ideea creării acestei comunităţi şi pentru generozitatea cu care am observat că se răspund la diverse nelămuriri / probleme / dubii de ordin profesional, mai ales că acestea vin din partea unor oameni cu experienţă. Am citit doar o mică parte din topicuri şi deja am o părere excelentă. :good:

De asemenea, în ceea ce mă priveşte personal, sunt încântat că se pun în discuţie diferite speţe.

În final, sper să aibă longevitate şi să se vină cu idei cât mai bune în continuare !

Multă stimă ! :emo-yessir:

Cristi

Bine ai venit la noi in comunitate!

Edited by Kmcoio

Catalin

Bine ai venit! :emo-yessir:

danyel

Bine v-am gasit!

Marius

Bun venit danyel ! :)

BiancaS

Bine v-am găsit.

După o căutare pe acest minunat forum, am găsit şi colţişorul acesta de prezentare. Vă salută din Hunedoara o tânără domniţă dornică de a intra în sistem. La anul voi da admiterea la Academie (Aşa să-mi ajute Dumnezeu) şi sper ca tot de la anul să port distinsa uniformă.

Este o idee minunată acest forum; mai ales că sunt o grămadă de persoane care au multe întrebări de pus. Succes mult cu acest forum şi numai bine. :emo-yessir:

Eduard

Bafta la admitere ! si succesuri !

Cristi

Salutam...o singura intrebare. De ce neaparat la academie?hmmmt.gifAdica, nu ai in vedere si scoala de agenti de politie in caz de doamne-fereste, nu reusesti la academie?

MarianM

Buna seara,

Am descoperit astazi acest forum si dupa ce-am citit cateva subiecte am hotarat sa-mi fac si eu cont. Nu sunt politist, dar am vazut ca nu-i nicio problema.

Salut si eu cu aceasta ocazie initiativa.

Un weekend frumos si linistit tuturor.

Cu simpatie,

Marian

Catalin
entrergif020.gif

Miron

Bine v-am gasit! M-as bucura sa pot fi parte a acestei comunitati, asa cum sunt parte a acestui popor. Am trait linistit, mi-am vazut de viata mea sub umbrela a doua uniforme: cea alba a medicului si cea albastra a politistului. Intamplarea, norocul meu au fost ca nu mi-au prescris nici unul, nici celalalt retete sau "retete de la... pana la..." Am crescut sub indrumarea profesorilor mei. Simt in acest moment ca cineva doreste o legatura tot mai precara intre mine si aceste "categorii" de persoane sau, altfel zis, intre mine si drepturile mele constitutionale. Pacaleala din acest moment cum ca Romania nu are bani nu tine la mine. Nu caut neaparat un raspuns aici, poate voi avea nevoie de ceva sfaturi pentru mama mea de la tara, dar vreau sa spun ca ma simt atacat de cate ori sunteti loviti voi. Specificul meseriei voastre face ca nu poti opri un politist pe strada sa-i spui in gura mare: CINSTE VOUA, FRATILOR! Nici nu va imaginati cati oameni sunt de partea voastra, asta pentru ca sunt tacuti, se manifesta in casele lor, va sustin cu gandul si nu intra in categoria celor cu care va rupeti unii dintre voi uniformele. Avem nevoie de voi si avem nevoie de voi bine hraniti, cu intretinerea platita, cu copiii bine imbracati- daca aveti, relaxati si cu colectia de bancuri la zi. Si inca ceva: voi, medicii si profesorii sunteti in situatia ingrata in care nu va permite sa spuneti cand va este greu. NOUA nu ne puteti spune, insa aveti datoria fata de voi si fata de noi sa continuati lupta. De luni. Pana atunci, weekend cum va doriti fiecare dintre domniile voastre.

Elvis

Ni le petrecem ,marea majotitate la servici, Miron.

,,Weekendurile"..............

BiancaS

Salutam...o singura intrebare. De ce neaparat la academie?hmmmt.gifAdica, nu ai in vedere si scoala de agenti de politie in caz de doamne-fereste, nu reusesti la academie?

Daca nu resusesc anul acesta, raman un an acasa si dau la anul. De ce neaparat la academie? Imi inspira mai multa incredere decat scoala de agenti, plus de asta, cei mai buni reusesc la Academie iar mie-mi place sa fiu printre cei buni. Asta este parerea mea. :emo-yessir:

Cristi

Aoleu...ma lovisi rau de tot. :blink: Deci la academie intra cei mai buni si la scoala de politie cei mai putin buni. Buna mentalitate BiancaS, te vei potrivi de minune in corpul ofiterilor, asa cum este el acum. Mai ca nu ne-ai facut prosti in fata, pe noi, subofiterii. Iti doresc succesuri!

• Downvote 1

BiancaS

M-ai înţeles greşit. Majoritatea îşi depun dosarele la Academie, iar cei ce nu intră (mă refer strict la majoritate, da?) îl depun mai apoi la Subofiţeri. Cei care intră la Academie sunt buni, corect? N-am spus nimic referitor de coeficientul de inteligenţă al subofiţerilor, doar că mie nu-mi inspiră atâta încredere precum Academia. Comprende?

Edited by bestkyky
Nu se impunea citarea postului anterior!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Cristi

Domnisoara draga, tin sa va anunt ca majoritatea membrilor acestui forum sunt subofiteri, pe care dumneavoastra i-ati jignit din start cu atitudinea pe care o aveti. Cei mai buni reusesc la academia de politie...daaaaa...si pleava se duce la scoala de agenti de politie, nu e asa? V-ati gandit poate ca multi nu au avut posibilitatea sa mai stea un an acasa daca nu au intrat din primul an? V-ati gandit ca nu toti au posibilitatea sa bage zeci de milioane in meditatii pentru admitere? V-ati gandit cumva, doar un pic, ca poate majoritatea profesionistilor sunt printre agentii cu ani de vechime in politie si care nu sunt tratati echitabil tocmai din cauza mentalitatii celor ca dumneavoastra..."ofiterii sunt cei mai buni, ofiterii sunt cei mai buni dintre cei mai buni si sa nu uit...ah da, ofiterii sunt cei mai buni". Da? Sunt cei mai buni? Cati ofiteri ati vazut in strada la ordine publica? Dar la rutiera? Cati ofiteri ati vazut la posturile de politie? Ah...da...subofiterii sunt na...mai putin buni. Va urez inca odata, succesuri. Chiar v-as dori sa va mentineti aceasta atitudine dupa ce, doamne ajuta, intrati la academie si dupa trei ani intrati in operativ si veniti la un agent cu 15 ani de experienta sa ii explicati dumneavoastra ce sa faca in anumite spete. Va urez succesuri din nou! Ah, ma scuzati, poate ar trebui sa vorbesc cu dezacorduri, sa fiu grobian si nesimtit pentru a va intari imaginea pe care o aveti despre agentii de politie. Scuzele mele ca nu pot face acest lucru, si eu ma consider unul dintre cei mai buni.

• Downvote 1

ala micu

salutare tuturor,am placerea de a va multumi pentru ca ati creat un astfel de forum,ma numesc mihai,sunt nou asa ca va doresc sa aveti o zi cat mai placuta

Marius

Bun venit Mihai! :beer:

BiancaS

Domnisoara draga, tin sa va anunt ca majoritatea membrilor acestui forum sunt subofiteri, pe care dumneavoastra i-ati jignit din start cu atitudinea pe care o aveti. Cei mai buni reusesc la academia de politie...daaaaa...si pleava se duce la scoala de agenti de politie, nu e asa? V-ati gandit poate ca multi nu au avut posibilitatea sa mai stea un an acasa daca nu au intrat din primul an? V-ati gandit ca nu toti au posibilitatea sa bage zeci de milioane in meditatii pentru admitere? V-ati gandit cumva, doar un pic, ca poate majoritatea profesionistilor sunt printre agentii cu ani de vechime in politie si care nu sunt tratati echitabil tocmai din cauza mentalitatii celor ca dumneavoastra..."ofiterii sunt cei mai buni, ofiterii sunt cei mai buni dintre cei mai buni si sa nu uit...ah da, ofiterii sunt cei mai buni". Da? Sunt cei mai buni? Cati ofiteri ati vazut in strada la ordine publica? Dar la rutiera? Cati ofiteri ati vazut la posturile de politie? Ah...da...subofiterii sunt na...mai putin buni. Va urez inca odata, succesuri. Chiar v-as dori sa va mentineti aceasta atitudine dupa ce, doamne ajuta, intrati la academie si dupa trei ani intrati in operativ si veniti la un agent cu 15 ani de experienta sa ii explicati dumneavoastra ce sa faca in anumite spete. Va urez succesuri din nou! Ah, ma scuzati, poate ar trebui sa vorbesc cu dezacorduri, sa fiu grobian si nesimtit pentru a va intari imaginea pe care o aveti despre agentii de politie. Scuzele mele ca nu pot face acest lucru, si eu ma consider unul dintre cei mai buni.

Te incluzi într-o categorie pe care eu nu am menţionat-o. Eu nu am spus nimic de faptul că subofiţerii, cu riscul de a mă repeta, nu se ridică la un nivel înalt. Tu te-ai inclus pe tine şi pe toţi ceilalţi aici. Nu am zis absolut nimic, doar mi-am expus propria-mi părere. Nu e nevoie să mă ataci, pe bune. :huh: Posibilităţi sau nu, dacă ai voinţă destulă, poţi reuşi dacă îţi doreşti cu adevărat, iar în legătură cu ce am văzut eu, din nou, nu este nevoie de atac, mai ales că spui că eşti unul dintre cei mai buni. :)

• Upvote 1
  • Downvote 1

maximo

Kmcoio, fetita, viitoarea ofitereasa, va deveni secretara unu sef la inspectorat....asta e cariera ofitereselor de tipul ei..

de ce noi, subofiterii, o bagam in seama?

ea va fi sus, pe un podium stralucitor, in timp ce noi, paratii de agenti, vom inota in mocirla MAI..

oricum, trebuie sa o respectam, va fi colega cu noi sau..mai rau...sefa noastra..

bafta la examene !

:emo-yessir:

Edited by maximo
  • Downvote 1

Motoboom

maximo, deocamdata o respectam ca fiinta, cu toate ca are niste aere de sef, iar pana sa ajunga colega cu noi, e cale lunga!

Vrabia, malai viseaza!

Si eu ii urez succesuri!

Edited by eti79ety