Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
Sign in to follow this  
AlexCT

Se încadrează la vătămare corporală?

Question

AlexCT

Salut,locuiesc in constanța și astăzi ajung acasă și imi parchez mașina, din spatele meu vine o doamnă care mă claxonează insistent să imi mut mașina, sub pretextul că ea este directoarea grădiniței de vizavii și că ea lucrează acolo și că are nevoie de locul respectiv. Am incercat să ii explic doamnei că și eu locuiesc aici și că mi-am parcat mașina in fața casei și că dacă ea ar fi ajuns inaintea mea eu nu o dădeam la oparte să imi parchez eu mașina acolo pentru că niciunul din noi nu deținem locul respectiv. Ea a devenit recalcitrantă pentru că nu am făcut cum a vrut ea și m-a amenințat că imi blochează mașina exact ce a și făcut, m-am pus in dreptul mașinii mele să nu o blocheze și să văd până unde poate duce treaba asta și ea efectiv s-a urcat pe mine cu mașina, provocându-mi o zgârietură pe picior.

Intrebarea mea este, se incadrează la vătămare corporală?, rezolv ceva dacă merg la poliție?

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
Catalin

Calea legală este să mergi la laboratorul de medicină legală şi să soliciţi eliberarea unui certificat medico-legal. Dacă medicul legist constată prin acel certificat medico-legal că ai suferit vreo leziune/vătămare, acel certificat va constitui o probă foarte importantă. După care formulezi o plângere penală, la care ataşezi şi certificatul-medico-legal, precum şi un cd care să conţină imaginile filmate şi le depui ori la secţia de poliţie, ori direct la Parchetul de pe lângă Judecătorie.