Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
RobyyAdyy

Accident cu victimă. Ce se poate şi trebuie făcut?

Question

RobyyAdyy

Buna seara ,am si eu O intrebare pentru cei care se pricep care vor fii pașii de urmat in cazul in care soțul meu a accidentat pe cineva ,persoana respectiva nefiind pe trecerea de pietoni ci aproape la 10 metri diferența persoana respectiva nu a traversat pe trecere efectiv ,avea si casti in urechi vorbea la telefon ,soțul meu a facut un virajla dreapta asigurandu-se inainte ca nu este nimeni pe trecere avea 20-25 la ora si presupune ca aceasta a alergat direct in fata mașinii neasigurandu-se la rândul ei daca este pe trecere sau nu .Soțul meu a oprit s-a dus direct la ea sa vada daca este bine au chemat ambulanță oamenii care erau în zona si au vazut soțul meu la rândul lui a chemat poliția. Fata respectiva a acuzat o durere de picior nimic altceva ba chiar vorbea la telefon când soțul meu o întreba dacă este bine.A ajuns la poliție soțul meu si a fost întrebat dacă era pe trecere acesta spunând că nu era pe trecere ,domnul polițist a presupus că a aruncat o pe fata de pe trecere dar soțul meu i-a spus că pentru a o aruncă pe fata trebuia sa aiba viteza ,el nu avea cum să o arunce câțiva metrii pentru ca era la un viraj si nu avea cum să fie decat in a doua viteza ce putem face ca sunt si camere in zona ca sa putem dovedii  nevinovatia

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
Catalin

Aveţi dreptul de a consulta dosarul, în condiţiile legii, dreptul de a avea un avocat ales, dreptul de a propune administrarea de probe în condiţiile prevăzute de lege, de a ridica excepţii şi de a pune concluzii, dreptul de a formula orice alte cereri ce ţin de soluţionarea laturii penale şi civile a cauzei;

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare