Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0
RoMu06

Sustinere examen pt o noua categorie cu dovada inlocuitoare

Question

RoMu06

Buna ziua, pe data de 17 iulie 2019 am examenul auto, proba practica pentru categoria E, intre timp mi.a fost suspendat dreptul de a conduce,pot sustine examenul cu dovada valabila pana pe 23? 

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
BEZNEA

Buna seara!Am facut prostie vina mea dar urat si din partea "pistolarului "pitit bn si oprit dupa 5 km ca am depasit viteza in localitate!Mi sa reținut permisul si intrebarea mea este daca pot da proba practică pentru categoria E cu dovada ?Multumesc!

• 0
Nick24

buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Din 2016 am permisil retinut pt cercetare penala .mi- a fost retinut pt cinducerea unui auto fara a fi inmatriculat. Acum as vrea sa dobandesc categoria a, eu avand doar cat b. Pot sustine examenul si cursurile pt aceasta categorie? Va multumesc

• 0
Marius

Examinarea pentru obţinerea permisului de conducere şi eliberarea acestor documente NU se mai realizează de către Poliţia Română încă din anul 2002 (de mai bine de 18 ani). Aceste activităţi sunt desfăşurate Serviciile Publice Comunitare, ce au fost infiinţate şi funcţionează în cadrul Prefecturilor judeţene, respectiv a municipiului Bucureşti. Pentru astfel de clarificări trebuie să vă adresaţi instituţiei respective, nu poliţiştilor.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• nik14
      By nik14
      Buna ziua! Ma numesc Nicolae si am varsta de 22 de ani si vreau sa devin politist!
      In prezent imi doresc sa fiu admis la scoala de agenti Vasile Lascar-Campina.

As dori sa va adresez cateva intrebari in acest sens:
      1. Anul acesta sustin examenul de bacalaureat dupa ani de "nepasare".
      Intrebarea mea ar fi, daca nu reusesc sa promovez bacalaureatul in luna iulie si raman "restant" la una din materii
       ma pot inscrie la consursul de admitere si verificarea aptitudinilor fizice la scoala de agenti urmand ca in luna august sa sustin bacalaureatul la materia restanta?

2. Imi este necesara scrisoarea de caracterizare? 
       Precizez ca am absolvit in anul 2013 si nu am fost angajat.

Va multumesc!
    • Hant12
      By Hant12
      Buna , as avea o intrebare legata de examenul psihologic , am dat acum cateva zile examenul psihologic pentru incadrari din sura externa si nu l-am trecut , si as vrea sa incerc la Scoala de agenti in toamna , mai pot da examenul psihologic pentru scoala ? la examen mi s-a spus ca pot ,pentru ca este cu totul diferit, acesta este valabil doar pentru incadrari , este adevarat?
    • Geo97
      By Geo97
      Buna ziua, puteti sa ma jutati si pe mine cu o informatie? De mult timp imi doresc sa intru la academie dar din pacate de mai bine de un an am fost operata la nivelul genuchiului de ruptura ligamentelor si de menisc. Vreau sa stiu si eu daca  cu aceasta operatie care mi.a las si cicatrici mai pot intra...
      Va multumesc anticipat 😊

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.