Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
Dragos7

Recuperare permis după renuntarea la urmarirea penală

Question

Dragos7

Salutare ! 

In data de 4 martie 2019 situat intr-o comuna învecinată impreună cu mai multi prieteni la o aniversare .In jurul orei 04:20 doi tineri erau foarte agresivii acestia fiind din satul gazdei noastre . Tin sa mentionez ca atuncia , eram cu masina si am si baut 5..6 berii si ceva coniac ! A inceput o atercatie ...la un moment dat un baiat a venit catre mine si un coleg cu o furcă ...in forma de neajutorare ne.am repezit in masina mea care era in fata casei ...acesta a inceput sa dea in masina iar atunci m.am deplasat cam 30 de metri ..am oprit motorul dupa m.am intors inapoi sa vad de prietenii mei ...in curte era o batalie ca din filme ...a rezumat o tentativa de omor pentru baiatul vinovat .Domnii polististi de pe raza au venit cat se poate de repede ...eu i.am sunat ..Le.am povestit exact cum se intamplase ...

M-au intrebat daca am baut si le-am confirmat , in fiola a rezumat 0.42 mg am fost la spital pentru probe ...a rezumat 0.68mg .

Procuroarea a renunțat la urmarirea penala ..pentru ca si ea a inteles ca am fost o urgentă si am fost neajutorat ! 

Intrebarea mea pe cate zile imi suspenda permisul ? Multumesc ! 

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
lary25

Buna ziua, acum un an de zile am fost prins conducand fara dreptul de a conduce un autovehicul ( fapta s-a intamplat fix intre 2 prelungiri). Mi s-a intocmit dosar penal pentru conducere fara permis. 
In cazul in care judecatorul confirma ordonanta procurorului de renuntare la urmarirea penala, in cat timp imi pot recupera permisul, luand in considerare ca nu exista atecedente?
Multumesc aticipat.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare