Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
Kafka

Ieşire din ţară cu un autoturism sub sechestru

Question

Kafka

Salutare tuturor,

Am o intrebare pentru un coleg de la politie de frontiera ... 

Sa fac preambulul intrebarii : am o poprire pe conturi (sunt in proces cu banca .....) si executorul judecatoresc mi-a trimis comunicare (mie, la primarie si la Serviciul Rutier -am primit si copiile de la cele cu primaria si SR ) si de sechestru pe auto ( o vechitura dar buna ).

Intrebarea :  Pot merge in concediu in strainatate sau de la Nadlac / Giurgiu plec pieton ?

Multumesc.

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
sebiv

Daca e data in consemn, ramane acolo. Dar totodata, daca e in situatia asta, acelasi lucru il patesti si daca te opresc colegii de la rutiera. 

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Kafka
Posted (edited)
în urmă cu 3 ore, sebiv a scris:

Daca e data in consemn, ramane acolo.

Asa cum am scris executorul judecatoresc mi-a trimis comunicare a instituirii sechestrului pe langa poprire iar in plic pe langa aceasta notificare erau si doua solicitari in duplicat respectiv una catre Serviciul Rutier ( retinerea numerelor + CÎ + CIV si returnarea lor "de indata" către executor ) si una catre Primarie la Serviciul Taxe si Impozite ( solicitare de blocare a unei posibile vanzari si retinerea CI + CIV cu  returnarea lor "de indata" către executor ), deci comunicarile sunt doar catre Rutiera, Primarie si eu. De aceea am intrebat. .... avocatul mi-a spus ca din cate...stie trebuia sa fie o notificare si catre Politia de Frontiera.

In InterID masina-mi apare cu sechestru asigurator prin adresa xxxxxx / xx.xx.2019 a B.E.J. Ion Ionescu dar nu stiu cu ce lucreaza PF mai ales ca de cate ori am intrat/iesit in/din tara nu mi-a fost cerut decat de doua ori certificatul de inmatriculare....asa retin....)...Imi cer scuze ca nu am explicat in amanunt situatia ( doar eu, Primaria si Rutiera notificati de B.E.J.).

Edited by Kafka