Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
alexandru94

Radare fixe pe camerele de rovinieta CNAIR

Întrebare

alexandru94

Buna ziua,

Ma poate ajuta cineva, va rog, cu o informatie referitoare la functionarea anumitor camere de rovinieta din tara si pe post de radar fix incepand cu 1 ianuarie 2019? Am incercat sa caut pe internet informatii in acest sens, dar nu am gasit nimic care sa provina dintr-o sursa oficiala cum ar fi CNAIR sau Politia Romana. Tot ce stiu este ca in anumite locatii au fost montati in asfalt senzori in acest sens(de exemplu la Posta Calnau in jud. Buzau).

Multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

1 răspuns la această întrebare

Postare recomandată

• 0
Marius

Camerele video pentru rovinietă nu au cum să înregistreze viteza de deplasare a autovehiculelor, pentru acest lucru este necesar un aparat radar. Ştirile de acest gen care circulă pe internet sunt doar nişte inepţii, cel mai probabil, poveşti din auzite ori închipuirile unor minţi odihnite, ce sunt preluate şi distribuite fără o minimă verificare de foarte mulţi habarnişti.

Senzorii montaţi în asfalt oferă informaţii în timp real asupra condiţiilor meteorologice şi a condiţiilor de trafic (punctele în care traficul este aglomerat) către administratorul drumului, Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), nu au nicio legătură cu Poliţia Română.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.