Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
melaa

Nu am primit copia procesului verbal de amendă

Întrebare

melaa

Buna,

Am luat o amenda de circulatie, un radar, pe buna dreptate, asta e. Mea culpa. Agenta mi-a spus intre altele ca e prima ei zi, nu prea stia ce sa faca, intr-un final a facut procesul-verbal, l-am semnat in cele doua locuri, dintre care unul e cel care spune ca am primit un exemplar, agenta s-a intors si a plecat la masina.

Am continuat drumul (doar 1.5 Km) pana la domiciliul meu, iar in fata casei mi-am dat seama ca nu mi-a dat exemplarul meu din amenda. M-am intors imediat in sat unde stiam ca era masina de radar (neinscriptionata, daca conteaza ca si amanunt), insa agentii plecaser deja. 

M-am dus pana la sediul politiei din municipiul cel mai apropiat mie, sa spun ca nu am primit primul exemplar, insa mi-au spus ca probabil erau cei de la Rutiera din resedinta de judet, si sa stau linistita ca o voi primi prin posta.

Nu am primit amenda prin posta, iar acum am primit o somatie de la primaria din sat cum ca am de platit suma intreaga.

As dori sa platesc, conform legii, jumatate din amenda, in momentul in care primesc exemplarul meu. Cum procedez sa arat ca nu am primit exemplarul si deci nu am avut pe ce baza sa platesc jumatate din amenda in termenul legal?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

0 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

Nu există încă răspunsuri la această întrebare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.