Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
anonima22

Ce pedeapsa pot primi la prima abatere?

Întrebare

anonima22

Bună seara, am făcut o greșeală si as dori sa știu ce pedeapsa as putea primi pentru fapta comisa.... Am desfăcut câteva produse dintr-un supermarket în valoare de maxim 20 lei, gen o cutie de bomboane din care am mâncat câteva si am pus-o la loc pe raft, un pachet de biscuiți cu care am procedat la fel. Când am ajuns la casa sa plătesc ce cumpărasem  a venit agentul de securitate cu restul produselor ce le am desfăcut... Le am plătit și a rugat Caserita sa facă non separat pentru ele, le trecuse pe toate pe același bon cu produsele ce le aveam eu in cos, nu a mqibfaxut non separat a plecat cu acel non si a zis ca face o copie, nu mi l a mai dat și am plecat. Sunt la prima abatere, va rog frumos sa ma ajutați cu un răspuns, îmi pare rău pt ceea ce am făcut pentru ca am nevoie de cazier. 

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Postare recomandată

• 0
marius1976

@Roby, m-ai prins :))pe langa cateva bomboane si felii de salam de Sibiu aveam lucruri banale, gen chei, telefon, maruntis-bani adica, servetele..Sunt sigur ca nu difera de continutul buzunarelor tale.

Cat despre stirea cu procurorul, o chestiune mai importanta decat baietii de la SSG Kaufland in opinia mea, este posibil sa ma depaseasca si de aceea am pus intrebarea si nicidecum nu am intentionat sa fiu ironic.

Cum vad eu problema, domnul Procuror a calcat acceleratia si la oprire s-a constatat ca avea si ITP expirat sau nu avea ca sa zic asa. Domnul P fiind magistrat, o specie foarte importanta in societate :), a zis ca rezolva asa amical si ca BOUL(asta fiind o specie des intalnita la noi pe sosele) s-a dat cocos, a zis la un moment dat ca s-ar putea chiar autosesiza, gen aveti grija baieti, iar colegii vostri i-au dat cu flit, iar P a pierdut, si nu cred ca exagerez, vreo 4-5 ore sa scrie acel referat, cu jurisprudenta CEDO....a scos artileria grea si tot ce stia el mai bine. Ceea ce mi se pare incredibil este ca a fost contrasemnat de procurorul SEF.  

weekend placut!

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Roby

De unde erau bomboanele si salamul de Sibiu ?

Link către postare
  • 0
marius1976

@Roby, bomboanele erau de la Fererro, iar salamul de Sibiu de la Angst. Salamul chiar este foarte bun și superior dpdv calitativ fata de cel oferit de Agricola. Daca mai ai și alte curiozități culinare chiar te pot ajuta cu câteva recomandări.

PS: pește bun și proaspăt se găsește la Metro.

Est modus in rebus!

• Displace 1

Link către postare
  • 0
Roby

Vezi ca ne cam iei la misto pe aici si nu e tocmai recomandat

Esti atat de inteligent incat nu ti-ai dat seama ca te-am intrebat de fapt de unde aveai acele produse, nu cine e producătorul .... pt ca tu nu ai specificat, ci ai spus ca intr-un final le-ai scos din buzunare, lăsând să se înțeleagă altceva 

Link către postare
  • 0
viobra
On 11/12/2018 at 1:55 PM, Sache said:

judiciara, la noi, și dacă "papa" doar o parte, este considerat tot furt.

Normal că este furt. Interesant raționamentul cu distrugerea. Trebuie sa furi toată cutia sa fie furt?!

Sunt curios, daca furi de la un tractor doar o piesă, este distrugere sau furt? Bine, întrebarea este retorică...

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.