Jump to content
POLITISTI.ro

Ce pedeapsa pot primi la prima abatere?

anonima22

Recommended Posts

• Active member

Marius... tu ai scris ca ai scos din buzunare continutul
Ia lumineaza-ne... despre ce continut e vorba si cum a ajuns in buzunarele tale ?
Cat despre stirea cu procurorul si politistii - te depaseste.
Noi suntem politisti si da! am inteles exact cum au stat lucrurile in acea situatie, nu e nevoie sa ne lamuresti.
Acum asteptam raspuns la intrebarea pe care ti-am adresat-o.

@Roby, m-ai prins :))pe langa cateva bomboane si felii de salam de Sibiu aveam lucruri banale, gen chei, telefon, maruntis-bani adica, servetele..Sunt sigur ca nu difera de continutul buzunarelor tale.

Cat despre stirea cu procurorul, o chestiune mai importanta decat baietii de la SSG Kaufland in opinia mea, este posibil sa ma depaseasca si de aceea am pus intrebarea si nicidecum nu am intentionat sa fiu ironic.

Cum vad eu problema, domnul Procuror a calcat acceleratia si la oprire s-a constatat ca avea si ITP expirat sau nu avea ca sa zic asa. Domnul P fiind magistrat, o specie foarte importanta in societate :), a zis ca rezolva asa amical si ca BOUL(asta fiind o specie des intalnita la noi pe sosele) s-a dat cocos, a zis la un moment dat ca s-ar putea chiar autosesiza, gen aveti grija baieti, iar colegii vostri i-au dat cu flit, iar P a pierdut, si nu cred ca exagerez, vreo 4-5 ore sa scrie acel referat, cu jurisprudenta CEDO....a scos artileria grea si tot ce stia el mai bine. Ceea ce mi se pare incredibil este ca a fost contrasemnat de procurorul SEF.  

weekend placut!

@Roby, bomboanele erau de la Fererro, iar salamul de Sibiu de la Angst. Salamul chiar este foarte bun și superior dpdv calitativ fata de cel oferit de Agricola. Daca mai ai și alte curiozități culinare chiar te pot ajuta cu câteva recomandări.

PS: pește bun și proaspăt se găsește la Metro.

Est modus in rebus!

• Downvote 1
  • Active member

Vezi ca ne cam iei la misto pe aici si nu e tocmai recomandat

Esti atat de inteligent incat nu ti-ai dat seama ca te-am intrebat de fapt de unde aveai acele produse, nu cine e producătorul .... pt ca tu nu ai specificat, ci ai spus ca intr-un final le-ai scos din buzunare, lăsând să se înțeleagă altceva 

• Member
On 11/12/2018 at 1:55 PM, Sache said:

judiciara, la noi, și dacă "papa" doar o parte, este considerat tot furt.

Normal că este furt. Interesant raționamentul cu distrugerea. Trebuie sa furi toată cutia sa fie furt?!

Sunt curios, daca furi de la un tractor doar o piesă, este distrugere sau furt? Bine, întrebarea este retorică...

• 2 months later...

Probabil ca oamenii astia opereaza pe sistemul Robin Hood. Daca boierul are 10 gaini si eu ii iau una, nu e furt. Ca i-au ramas 9. 

Mi-am facut cont special sa raspund aici. E incredibil cum vad unii viata. 

Edited by Drugsnothugs