Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Cine este vinovat in situatia data?

uniq
 Share

Question

De multe ori m-am aflat in aceasta situatie as dori sa cunosc opinia voastra in special a unui politist cine este vinovat 

Edited by CITADELA

Recommended Posts

• 0

Buna seara, în decursul zilei de astăzi am avut neplăcerea de a avea un incident în trafic cu o persoana pe trotineta electrica. Totul a fost rezolvat amiabil dar am următoarea întrebare. Cine a fost de vina? Circumstanțele sunt următoarele: mă asiguram ca sa fac dreapta pe un bulevard principal, eram cu masina deja putin pe trecerea de pietoni ca sa pot avea vizibilitatea suficienta pentru a putea intra pe strada. M-am asigurat stanga dreapta pentru mașini si pietoni si nu era nimeni. M-am mai uitat odata scurt in stanga sa nu vina masinile si și m-am pus în mișcare, moment în care o persoana pe trotineta apare fix în fața mașinii mele, pe trotineta, nu pe langa ea. Precizez ca pe trecerea de pietoni exista un marcaj trasat si pentru biciclete dar eu stiu ca si acolo oamenii sunt obligați sa se dea jos de pe bicicleta/trotineta. Totul s-a soldat doar cu pagube materiale si s-a rezolvat amiabil, dar voiam sa știu cine a avut cea mai mare parte de vina.