Jump to content
  • 0

Accident nedeclarat la Politie in termenul legal

AncaMonica
 Share

Question

Buna ziua! În data de 27.02 am fost implicată într-un accident soldat cu avarii. Eu oprită pe banda si semnalizata ca urmeaza sa ma parchez cu spatele. Între timp apare un domn si ma acroseaza  usor in aripa din parta stanga încercând să mă depășească. Mentionez ca eram pe o stradă laturalnica din oraș la începutul ei. Văzând cele întâmplate m-am pus in miscare mergând după domnul sa vad ce a pățit. Domnul nu a vazut ca vin si a dat in mansalier venind in sus la mine. Ma luat din plin in fata spargandu mi farul din dreapta si indoind aripa. Am fost la poliție. Eu ne au spus că dacă mergem pe cale amiabilă sa mergem direct la asigurăi. Zis si facut. Completăm amiabilele si me program m pentru azi s mergem cu mașinile. Acolo surpriză ne cere acte de la poliție pentru ca in momentul cand domnul ma lovit ă ricosat intr un copac momentul în care si a avariat partea stângă. Ce sa facem? A trecut multe zile de la accident. Dacă acum mergem la poliție ne pierdem permisul. Noi am fost in ziua aceea la poliție dar nu am stiut ce avem nevoie.

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Cum ce faceti? Mergeti la Politie si declarati evenimentul, apoi stati pietoni.:)