Jump to content
POLITISTI.ro

Liviu

Dotarea formatiunilor de intervenţie

Postare recomandată

ghici

la minister sau I.G.P.ar fi trebuit să scrie pe mașini ,dacă ar fi să urmărim logica acelei ”minți odihnite” la care face referire colegul Cătălin ,ceva de genul ”Păezea !! I:G P. :P ; mă scuzați dar pentru nu am mintea odihnită , nu știu ce ar fi trebuit să scrie pe passat-urile sau ” trabant ”-urile cu care circulă iubiții :wub: noștrii șefi .

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Elvis

Elvis, please, lumineaza-ma, ce-i cu Politia Rurala?

Logic ar fi ca la polul opus sa existe si Politia Urbana. Am vazut multe masini inscriptionate cu "Politia Rurala", dar nici una cu "Politia Urbana". :mellow:

O alta gaselnita a celor care nu le sta mintea la munca si in lipsa de altceva se cred inventatori.

Link către postare
arcan

Poate va amintiti cand cu ocazia mitingului cineva de acolo de sus se mira la un post tv...,,dar dotarea politistilor este foarte buna...,,,

Link către postare
Cristi

La care posturi de politie sunt Nikon-uri in dotare? Si ce mama dracului de Nikon costa 400 de milioane de lei vechi? La mine nici criminalistii de la Politia oraseneasca de ne arondeaza nu au aparate foto profesionale, d'apoi noi, cei de la posturi...ei folosesc Canon A 540, eu la post folosesc camera mea video personala si aparatul meu foto personal...ca de, "dotarea politistilor este foarte buna". Nesimtitii. Si apropo, Catalin, unde e dispozitia aia cu renuntarea la inscriptiile cu politia rurala, ca la noi inca exista...si mi se pare cea mai mare aberatie.

Link către postare
Catalin

Lasă-mă să mă interesez și am să-ți spun exact.

Link către postare
Silviu

Nu m-am legat de dotarea obligatorie si gandirea nu e paguboasa, iti explic si de ce. In caz de accident de circulatie cu ranire usoara cerceteaza postul. Daca ranirea este grava cerceteaza comuna. Daca e mortal cerceteaza judetul. Corect? Dotam postul de politie cu aparate ultra-performante. La judet raman cele antice. Necesitatea utilizarii tehnicii de interventie superioara este impusa in situatii deosebite corect? Lucrezi in domeniu stii ff bine despre ce vorbesc. Cand scoti tu glock-ul nu e ca si cand as scoate eu carpati-ul. E acelasi lucru. Nu contest calitatile oamenilor. Contest repartizarea costurilor. Atata timp cat nu se vrea uniformizarea structurilor, nu vad de ce colegul de la judet sa se chinuie cu Practika, iar cel de la post sa se lafaie cu Nikon-ul ....

Nightwolf, accidentele de circulatie sunt cercetate de posturile de politie doar daca sunt cu pagube materiale. In cazul in care accidentele de circulatie sunt soldate cu victime, ele sunt cercetate de structura de politie rutiera de pe raza de competenta, iar in cazul in care in urma accidentului rutier au rezultat cel putin doi morti, atunci sunt cercetate ddirect de Serviciul Rutier.

Lucratorii posturilor de politie nu au competenta pentru a solutiona accidente rutiere cu victime.

Scuze pt. off-topic.

Link către postare
Cristi
:) I-a bagat o boaba si ostaticului...

Link către postare
matador

Dotarea e la pamant!Achizitiile au fost facute de neprofesionisti...ex.statiile Matra fara ptt-uri,masinile-Vito-fara echipament de spargere a usilor etc,etc,

Unele SIR-uri au doar Carpati si Makarov in dotare,lipsa shotgun-urilor ,lipsa munitie ,lipsa munitie speciala...ma refer la munitia de 9x19,nu tu hollow point,nu tu munitie de siguranta ex.MEN,lipsa munitie speciala pt.shotgun-ex.demolition sau frangibila folosit la deschiderea usilor.

Suntemi singura tara din UE unde SIR nu au HK-MP-5 in dotare si va spun ca un MP-5 costa vreo 850 de EU daca cumperi peste 100 de bc.Lipsa pusti cu luneta...PSL-ul (unde au baietii )e praf,un Remington 700 Police ,cal.308W e pe la 1500S,tot din cauza aceasta lipsa lunetisti.Lipsa pregatire alpina si echipament alpin..adio rapel si compania...e bun si la salvarea vietilor omenesti in caz de calamitati naturale.Lipsa echipament de protectie balistica ex.6 veste antiglont nivel IIIA pt.20/22 de oamnei,Lipsa tinuta de intv....mai toata lumea isi cumpara din buzunar....oricum aia neagra trebuie schimbata cu urba digital ca ne confunda lumea cu firmele de paza...selectia sefilor este facuta dupa ureche,defapt cine e in carti pe la sefii inspectori ala ajunge sef SIR chiar daca e un afon ....

Suntemi copii vitregi al sistemului asta de c....t

si salut toti politistii si luptatorii....cat mai putemi sa ne salutam intre noi ca azi maine secaturile desfinteaza de tot POLITIA ROMANA

• Apreciez 2

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.