Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Plăngere schimbata in petitie incadrare juridica

Daniela19
 Share

Question

În data de 3.11.2017 am fost la sediul unei case de avocatură pentru a semna un contract pentru formulare de plângere penală împotriva unui grup infracțional organizat din care fac parte mai mulți medici din județul Mureș.În mod organizat a venit Serviciul de ambulanță Bucuresti Ilfov.Aceștia i-au făcut o analiză avocatului, apoi au spus că pentru mine era solicitarea.Eu am plecat.Normal că pe fișa de intervenție au înscris falsuri cu privire la acea intervenție.Deci mie mi-a rămas înregistrată o solicitare de urgență.Am depus plângere la o secție de politie unde mi s-a spus că va fi remisa altei sectii de politie.Desi am numar de inregistrare a plângerii, mi-a venit acasa răspuns cum ca sesizarea mea a fost inregistrata in data de 7.11.2017 sub un alt numar, ca a fost remisa si va fi soluționata ca o petitie.Răspunsul este semnat de biroul de ordine publică.Prin urmare plăngerea mea s-a transformat într-o petitie si i s-a dat si altă dată de primire si inregistrare  si a fost data la serviciul de ordine publica si trebuia data la serviciul investigatii criminale pentru ca totul a fost organizat.În concluzie politia din Bucuresti susține grupul infracțional organizat din judetul Mureș.Prin urmare medicii din Mureș sunt intr-o filiera cu medicii din Bucuresti iar politia ii sustine.Prin urmare pe cine reclam si unde?Raspunsul e semnat de seful biroului de ordine publica si de sef sectie politie.Unde se incadreaza fapta lor?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Prin petiţie se înţelege cererea, reclamaţia, sesizarea sau propunerea formulată în scris ori prin poştă electronică, pe care un cetăţean sau o organizaţie legal constituită o poate adresa autorităților și instituțiilor publice.
Cu toate astea, nu tu în calitate de petiţionar stabileşti unde şi de către cine trebuie cercetată/soluţionată o plângere / petiţie, ci şeful unităţii de poliţie care a primit-o. Dacă eşti nemulţumită cu privire la modul de soluţionare al petiţiei, te poţi adresa mai departe superiorilor ori instanţei de judecată.
În rest, concluziile tale sunt puţin spus hilare (să fiu elegant în exprimare) şi denotă doar superficialitate.

• Upvote 1

• 0

Nu cred că ai citit cu atenție.Deci am depus plingere inregistrata in data de 2.11.2017 sub nr.2482603.Prin posta mi se spune ca sesizarea mea inregistrata la data de 7.11.2017 sub nr.2485793 a fost remisa.Deci mi s-a dat alt numar de inregistrare si o alta data de inregistrare la ceea ce am depus.Am depus-o personal in dta de 2.11.2017 si mi s-a dat nr de inregistrare care mi s-a spus ca va fi remisa.prin posta primesc tot dela sectia unde am depus plingerea ca aceasta a fost inregistratata in data de 7.11.2017s ub nr,2485793.Cum a fost inregistrata in data de 7 cind eu am depus-o personal in data de 2.11.2017.Data depunerii este data inregistrarii.Mi s-a dat 2 nr de inregistrare.Nu e prima petitie si primul raspuns primit sa nu cunosc.Daca am depus persoanal plingerea in data de  2.11.2017  sub nr.2482603 atunci in raspuns trebuia scris cu referire la plângerea inregistratat in data de 2.11.2017 sub nr.2482603 va informam ca ...Ei mi-au spus cu referire la sesizarea dvs inregistrata sub nr 2485793 din data de 7.11.2017 va informam ca..Daca raspunsul venea din partea unitatii de politie unde a fost remisa atunci trebuia spuneau in referire cu petitia inregistrata sub nr la data la sectia nr4 si remisa către noi si inregistratat sub nr la data de va informam.Am mai primit raspunsuri stiu cum e cu nr.Dar eu am depus plângere pentru inselaciune si fals intelectual, fals sub semnatura proprie.Deci SABIF scrie datele mele pe fisa de interventie , scrie ce vor ei pe fisa inclusiv finalizare interventie fara ca eu sa fiu intr-o situatie de urgenta.Sabif pleca de la locul interventiei cu sirnele acustice in functiune.Poate pe fisa au scris ca m-au internat la spital.Poate eu figurez in sistem cu internare la spital.Asta am reclamat.Nu tine de ordinea publica.

Edited by Daniela19

• 0

Conspirație mare. Este necesară cooptarea în anchetă a domnilor de la C.I.A, F.B.I, K.G.B, M.I 5. Nu este obligatoriu ca ce reclami să fie şi real. 

• Upvote 1

• 0

Adresa și numărul de contact pentru C.I.A:

By postal mail:
Central Intelligence Agency
Office of Public Affairs
Washington, D.C. 20505

By phone:
(703) 482-0623
Open during normal business hours.

By fax:
(571) 204-3800

Pentru F.B.I

American Embassy: 011-40-21-200-3300
Nations covered: Moldova, Romania

K.G.B și M.I 5 „ e săraci” rău și nu au telefoane sau „ e secretoși” că nu le-am găsit datele de contact pe „goagăl”.

• Upvote 2