Jump to content
POLITISTI.ro

Furt de armament: focoase disparute dintr-un tren pazit de jandarmi

Marius

Recommended Posts

CHITILlA - the final frontier, acestea sunt peregrinarile unor politisti de la TF, acum citiva ani in urma, in incercarea cea fara de rezultat de a reduce furturile de fier vechi din vagoane ..........

S-a tras cu cal.12 cu 15 bile de cauciuc, s-a tras cu cal.12 cu bila de cauciuc, s-a tras cu lansatorul de 38mm fumigen lacrimogen, ai intervenit mascatii si .... nimic. Sunt mai rau ca ferengii. Zona este denumita ZAMBIA!

nu inteleg de ce atata ura din partea unora.adevarat este ca majoritatea "sar" dar sunt si f multi care nu vor sa sara.si nu uitati ca si voi ati "sarit"! :naughty:

• Downvote 7

eu nu ma refeream la tine, dar daca te simti...asta e. eu nu prea fac atacuri la persoana daca nu ai observat pana acum. nu am zis ca vreti sau nu vreti sa sariti, dar mereu intrebati cat de sus. noi, cand am sarit?

• Moderator

Alin nu are rost sa mai incerci sa discuti cu el ... doar iti pierzi vremea. Nu poate discuta pe baza unor argumente, dar in schimb incearca sa faca pe interesantul, cu aceste pseudo-maxime prin care probabil crede ca ne serveste lectii de viata. Fiecare se manifesta cum si atat cat poate ... doar traim intr-o tara mult prea libera.

domnule catalin,cred ca nu trebuie sa-i spui dumneata lui alin ce ar trebui sa faca si ce nu.alin,poate tu nu ai sarit,dar cei mai in varsta,au sarit(atunci cand erau MILITARIZATI).Off,ce se mai intristeaza ei(aia mai vechi in sistem) cand aud posibilitatea ca politia ar putea fi militarizata din nou(desi nu cred). :emo-yessir:

• Downvote 4

:doh:

nu sunt impotriva discutiilor in contradictoriu, atat timp cat cel ce are alt punct de vedere fata de mine imi poate argumenta parerea sa, dar cand arunca vorbe de dragul de a o face sau doar pt ca vrea sa fie "gica contra" sau pt a lasa impresia ca are ceva de spus nu ma obosesc sa intru in polemica. si sa stii ca nu imi spune catalin ce sa fac, doar isi expunea un punct de vedere si daca tu continui in acest fel discutia, o sa ii urmez sfatul

• Moderator

Fiecare intelege ce si cat poate.

Dar, Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Bucureşti a dispus, începerea urmăririi penale faţă de cinci jandarmi, pentru neglijenţă în serviciu.

Neglijenta in serviciu? Pai sunt blanzi. De fapt acolo era o incalcare de consemn, fapta mai grava (si pedepsita in consecinta) decat neglijenta in serviciu.

• Moderator

De ce sa se duca dupa aia pe care i-au filmat?

Pentru ca aia nu au plecat nicaieri, doar e vorba despre mecanicii de locomotiva, aia sunt cei pe care i-au "asistat" la savarsirea infractiunii de delapidare.

• 3 weeks later...
  • Moderator

SWAT,

Te sfatuiesc sa pastrezi discutiile in limitele bunului simt, pentru ca nu se tolereaza limbajul vulgar, trivial si suburban pe acest forum.

am tot vrut sa zic dar am avut de treaba.. acum doua saptamani am avut un export de armament, si tot dispozitivul de jandarmi era la tonomat sa isi ia cafea, camionul ramanand neasigurat in parcare jumatate de ora lejer... buna lucrare...

Pui o bereta,pui si-un pulan,pui si-un ca**t....iese jandarm....rusine Romania!!!Respect POLITIA ROMANA!!!

Ti-ai dat singur o nota proasta.Dar te inteleg, fiind comunitar simti nevoia sa te dai cu politistii, dar nu o faci cum trebuie.Nu denigrand cu cuvinte de santier o categorie profesionala in corpore.

Ai ceva util de zis impotriva lor, spune-o, dar nu tampenii din astea.Ai un mare - de la mine.Ti-as dam 10 daca as putea.

• Active member

Fiecare intelege ce si cat poate.

Dar, Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Bucureşti a dispus, începerea urmăririi penale faţă de cinci jandarmi, pentru neglijenţă în serviciu.

Am inteles ca vreo 2 sau 3 dintre ei sunt ofiteri, deci nu cei care au fost efectiv la fata locului.

Edited by ben