Jump to content
POLITISTI.ro

Maadalin

Nelamurire adeverinta de vechime si caracterizare

Recommended Posts

Maadalin

Buna seara,am si eu o problema,am lucrat in iarna la o fabrica din alt judet si vreau sa stiu daca este obligatorie caracterizarea de la locul de munca si adeverinta de vechime.Deoarece este o distanta destul de mare si nu mi-ar fii favorabil sa ma duc acolo,doresc sa stiu daca pot lua caracterizarea de la liceu si daca pot depune dosarul fara adeverinta de vechime.Multumesc anticipat.

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Cristi

Despre ce vorbesti tu aici? 

matte2012

Buna seara,am si eu o problema,am lucrat in iarna la o fabrica din alt judet si vreau sa stiu daca este obligatorie caracterizarea de la locul de munca si adeverinta de vechime.Deoarece este o distanta destul de mare si nu mi-ar fii favorabil sa ma duc acolo,doresc sa stiu daca pot lua caracterizarea de la liceu si daca pot depune dosarul fara adeverinta de vechime.Multumesc anticipat.

Buna seara Maadalin. Daca te referi la participarea ta la un eventual post scos la concurs din sursa externa, atunci poti lua acea caracterizare de la una din institutiile de invatamant pe care le-ai urmat sau de la fostul loc de munca, nu conteaza (important este sa aiba semnatura si stampila unitatii pe ea, ex.: a unui profesor/diriginte etc.). Cat despre adeverinta de vechime, ti se va cere doar in cazul in care vei fi declarat admis si "castigator" al examenului pentru care concurezi. Bafta! 

Maadalin

Ma refeream la inscrierea la Scoala de Politie Vasile Lascar,imi cer scuze ca nu am specificat mai sus.