Jump to content
  • 0

Blocarea circulatiei unui tramvai

paturan
 Share

Question

Am parcat regulamentar dar coltul masinii era prea in afara si tramvaiul care face o curba a putut trece doar primul segment , restul nu avea loc pt ca fiind curba corpul dintre osii are nevoie de mai mult spatiu . Astfel am blocat tramvaiul pt 1 ora. Mi-a fost suspendat dreptul de conducere imediat fara acordarea unei perioade de circulatie si fara a se mentiona perioada de suspendare si fara a primi amenda .A trecut deja 7 zile si nu m-a contactat politistul care face cercetarea penala . Cum pot sa urgentez inceperea cercetarii penale pt ca sant sigur ca nu voi primi NUP ?  

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Vei fi contactat de un polițist de la cercetări penale care te va chema să dai o declarație. Mai departe, vei afla de la el. Iar pe viitor, caută să parchezi regulamentar în așa fel încât tramvaiele să poată circula. Vezi că vei avea probleme și cu cei de la Regia respectivă de transport care îți vor cere despăgubiri.

• 0

Va multumesc pt amabilitatea raspunsului. Este de bun "augur" daca incerc printr-o vizita in sediul Udriste sa identific politistul care a primit dosarul meu ?