Jump to content
  • 0

Ce sanctiune as risca ?

bogdancr
 Share

Question

Buna seara, 

Saptamana trecuta am patit un incident in trafic. Nu am pastrat dinstanta fata de masina din fata si datorita faptului ca drumul era acoperit de gheata nu am reusit sa franez la timp. Masina din fata a oprit brusc desi exista semn de oprirea interzisa (ma intreb daca nu are si el o parte din vina in accident). 

La fata locului am facut o constatare amiabila dar acasa am observat ca acesta nu a semnat unde trebuie, a semnat alaturi din greseala (in locul unde se mentioneaza observatiile a semnat). Am copiile dupa asigurarea lui, permis si CI. Mentionez ca pe amiabila am scris ca a fost vina mea. 

Pentru a nu mai merge la politie i-am dat o suma de bani sa-si faca bara care era putin afectata, amiabila am facut-o doar sa ma asigur ca eu imi pot repara masina la service.

Vreau sa va intreb ce se intampla daca intre timp el a mers la politie ? Mai este valabila acea amiabila care nu e semnata cum trebuie de catre el ? 

SI daca nu mai este valabila eu ce suspendare de permis risc ? Mentionez ca am mai avut inca 30 de zile in septembrie. Amenda nu este o problema, dar suspendarea da. Presupun ca iau 90 de zile plus inca 30 "bonus".

Multumesc.

Edited by bogdancr

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0

I-ai dat bani ca să-și repare mașina și ai făcut și amiabila în care recunoști că ești vinovat ( nu că nu ai fi)?!!:doh: Mare este grădina ta Doamne!!!! Ăla-și face mașina pe amiabilă și rămâne cu banii dați de tine iar tu o să-ți faci mașina cu banii tăi.:)) Sau erai un pic „ ciupit” și i-ai dat banii ca să tacă?:hmmmt:

Edited by iav