Jump to content
POLITISTI.ro

puya78

Documente secret de serviciu pierdute

Postare recomandată

puya78

Figurez in evidenta cu 2 caiete pregatire profesionala. inregistrate in 2006.secret de serviciu...si sincer nu mai stiu unde sunt...având in vedere timpul trecut de atunci..Stiti cumva ce pot păți pentru pierderea acestora? Ce ma sfatuiti sa fac?

Modificat de CITADELA

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

CITADELA

Cumva ai facut vreo fisa de lichidare din 2006 pana in prezent? Daca ti-a semnat de la Secretariat, nu-ti mai bate capul...

Vezi sa nu fie re-inregistrate si nu s-a scazut numarul...

Link către postare
Ben

... sau poate se gasesc in arhiva.

Link către postare
puya78

Am cautat in arhiva...eu stiu ca le am predat, dar nu mi le a scazut....totusi sunt 10 ani...Nu sunt singur in aceasta situatie , fosti colegi, dintre care unii nu mai sunt in sistem sau au decedat....vedem ce si cum....mai ales k urmeaza sa imi fac fisa de lichidare in vederea mutari la cerere...Multumesc de raspunduri.

Link către postare
firemancristian

Daca sunt inca inregistrate si nu le poti arata celui de la DS (numai vorbesc de predare) intrii la incident de securitate si problema este destul de grava (o sa dai cu subsemnatul de te saturi si mai mult ca sigur te baga si in Consiliul de Onoare)... iti spun asta pentru ca am experienta si am lucrat la D.S. in M.A.I.

Link către postare
VelvetRopes

Bună!

Legat de același subiect, dacă poate cineva să mă ajute cu un răspuns...aș vrea să știu ce sancțiune este aplicabilă dacă am pierdut agenda de serviciu. Și, pe lângă sancțiunea aplicabilă, dacă mi se poate retrage avizul de acces la informații secrete tocmai pentru că am pierdut-o? Se poate începe urmărirea penală pentru vreo infracțiune de serviciu? 

Mulțumesc!

Link către postare

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Aţi postat conţinut ce păstrează o altă formatare decât cea permisă de Regulament..   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Link-ul a fost încorporat automat în postare.   Elimină inserarea şi afişează ca simplu link

×   Conţinutul anterior a fost restaurat.   Curăţă editorul

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Conţinut similar

• Releu
      de Releu
      Buna ziua domnilor! Sunt un simplu cetatean care respecta politia, politistii si in general institutiile statului, insa care e profund dezamagit de Politia Locala, in speta cea din Pitesti. In toamna anului trecut, in timp ce eram cu un prieten de-al meu, pe o banca aferenta blocului in care acesta locuieste, ce-i drept la o ora destul de tarzie, am fost amendati pentru tulburarea linistii publice. Asta desi purtam un dialog civilizat intre noi, nu consumam si nici nu consumasem in prealabil bauturi alcoolice si am fost extrem de cooperanti. Domnii agenti au venit la noi, s-au prezentat si ne-au cerut sa ne identificam, iar dupa ce am facut acest lucru ni s-a adus la cunostiinta ca vom fi amendati pentru tulburarea linistii publice. In acel moment am ales sa sunam la 112 si sa cerem interventia Politie Romane care ne-au transmis ca NU trebuia sa ne legitimam si sa le transmitem ca nu ii recunoastem ca fiind politisti nefacand parte din MAI. In orice caz ne-am trezit cu amenda acasa pe care de altfel am contestat-o in instanta, contestatia fiind respinsa. Tin sa precizez ca NU aveau niciun martor si NU au avut absolut nicio dovada. Acum cateva zile am patit aceeasi chestie. Din nou am fost amendat exact in acelasi fel. Ce am de facut? Pot sa refuz sa ma legitimez si sa ii rog sa cheme un echipaj al Politiei Romane? Sau cum as putea sa ma protejez impotriva acestor abuzuri? Va rog mult sa ma ajutati! Stiu ca este un forum pentru politisti, dar am toata increderea ca vreti ca legea si cetateanul sa fie respectati.
    • Marius
      de Marius
      Radierea din evidenta a vehiculelor se face de catre autoritatea care a efectuat inmatricularea sau inregistrarea, la cererea proprietarului, in urmatoarele cazuri:
      proprietarul doreste retragerea definitiva din circulatie a vehiculului si face dovada depozitarii acestuia intr-un spatiu adecvat, detinut in conditiile legii; proprietarul face dovada dezmembrarii, casarii sau predarii vehiculului la unitati specializate in vederea dezmembrarii; la scoaterea definitiva din Romania a vehiculului respectiv; in cazul furtului vehiculului. Radierea cand detinatorul nu mai doreste mentinerea vehiculului in circulatie
      Cererea solicitantului; Actul de identitate al solicitantului in original şi copie; Copia unui document care atestă deţinerea unui garaj, teren, curte, parcare, unde va fi depozitat vehiculul respectiv; Certificatul de inmatriculare; Plăcuţele cu numărul de inmatriculare; Cartea de identitate a vehiculului in original şi copie; Fişa de inmatriculare cu viza organului fiscal competent al autorităţii administraţiei publice locale sau certificatul de atestare fiscală; Certificatul de radiere - 3 exemplare; Declaraţie pe proprie răspundere a titularului inmatriculării sau a moştenitorilor legali ai acestuia, din care să reiasă că vehiculul nu mai circulă pe drumurile publice; In cazul persoanelor juridice vor fi depuse documentele care să ateste dobandirea personalităţii juridice, denumirea şi sediul, in copie (de exemplu certificat inregistrare la Registrul Comerţului), precum si imputernicirea reprezentatului legal al acestora; Procură specială autentificată de notarul public, in cazul in care documentele se depun de o altă persoană decat titularul.
        Radierea in cazul predarii vehiculului catre o unitate specializata in vederea dezmembrarii
      Cererea solicitantului; Certificatul de inmatriculare; Actul de identitate al solicitantului in original şi copie; Plăcuţele cu numărul de inmatriculare; Cartea de identitate a vehiculului in original şi copie; Documentul care atestă dezmembrarea, casarea sau predarea unei unităţi specializate in vederea dezmembrării; Fişa de inmatriculare cu viza organului fiscal competent teritorial (D.I.T.L.), sau certificatul de atestare fiscală. Certificat de radiere - 3 exemplare; In cazul persoanelor juridice vor fi depuse documentele care să ateste dobandirea personalităţii juridice, denumirea şi sediul, in copie (de exemplu certificat inregistrare la Registrul Comerţului), precum si imputernicirea reprezentatului legal al acestora; Procură specială autentificată de notarul public, in cazul in care documentele se depun de o altă persoană decat titularul.
      Radierea in cazul scoaterii definitive a vehiculului din Romania (export)
      Cererea solicitantului; Actul de identitate al solicitantului in original şi copie; Certificatul de inmatriculare; Plăcuţele cu numărul de inmatriculare; Cartea de identitate a vehiculului in original şi copie; Documentul care atestă exportul vehiculului (document vamal romanesc de export / document străin vamal de import / document de inmatriculare in străinătate / sau alte inscrisuri oficiale străine din care rezultă exportul sau inmatricularea in străinătate); Certificat de radiere - 3 exemplare; In cazul persoanelor juridice vor fi depuse documentele care să ateste dobandirea personalităţii juridice, denumirea şi sediul, in copie (de exemplu certificat inregistrare la Registrul Comerţului), precum si imputernicirea reprezentatului legal al acestora; Se poate da curs radierii şi fără Cartea de Identitate a vehiculului, certificatul de inmatriculare şi plăci dacă se face dovada că acestea au fost reţinute de autorităţile străine la inmatriculare; Procură specială autentificată de notarul public, in cazul in care documentele se depun de o altă persoană decat titularul. Radierea in cazul declarării furtului vehiculului
      Cererea solicitantului; Actul de identitate al solicitantului in original şi copie; Documentul emis de poliţie care atestă furtul in ţară sau străinătate; Certificatul de inmatriculare; Cartea de identitate a vehiculului in original şi copie; Fişa de inmatriculare cu viza organului fiscal competent al autorităţii Administraţiei Publice locale (D.I.T.L.); Certificatul de radiere - 3 exemplare; In cazul persoanelor juridice vor fi depuse documentele care să ateste dobandirea personalităţii juridice, denumirea şi sediul, in copie (de exemplu certificat inregistrare la Registrul Comerţului), precum si imputernicirea reprezentatului legal al acestora; Procură specială autentificată de notarul public, in cazul in care documentele se depun de o altă persoană decat titularul.
    • NewsBot
      de NewsBot
      Credite bancare cu documente false

Zece bihoreni sunt suspectaţi că au folosit documente falsificate pentru a obţine credite bancare, nerambursate ulterior / Pe numele suspecţilor au fost întocmite dosare penale.

Poliţiştii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul I.P.J. Bihor au finalizat cercetările faţă de opt persoane cu vârste cuprinse între 24 şi 41 de ani, din localităţile bihorene Cefa, Diosig, Suplacu de Barcău şi din municipiul Oradea, suspectate de comiterea infracţiunilor de înşelăciune şi uz de fals.

Cei în cauză sunt suspectaţi de poliţişti că, în perioada iunie 2007 – ianuarie 2008, au solicitat fiecare câte un credit pentru nevoi personale de la diferite agenţii bancare din municipiul Oradea, pentru obţinerea cărora au prezentat documente de venit şi contracte individuale de muncă falsificate.

După obţinerea creditelor, suspecţii nu au mai rambursat ratele lunare aferente, provocând un prejudiciu de 95.300 de lei, recuperat parţial de poliţiştii bihoreni.

Poliţiştii suspectează că persoanele în cauză au fost ajutate în contractarea creditelor de doi orădeni, de 30, respectiv 35 de ani, care au completat în fals actele necesare, printre care adeverinţele de venit şi contractele individuale de muncă. Cei doi au fost cercetaţi de poliţişti sub aspectul comiterii infracţiunilor de complicitate la înşelăciune şi fals în înscrisuri sub semnătură privată, şi în acest caz cercetările fiind finalizate.

CENTRUL DE INFORMARE ŞI RELAŢII PUBLICE - I.G.P.R.
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.