Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
eukid

Cazier auto strainatate

Întrebare

eukid

Buna ziua, 

Am o intrebare la care nimeni nu prea imi da un raspuns exact si m-am gandit ca poate dumneavoastra stiti despre ce e vorba.

Am obtinut permisul de conducere in Spania (acum 4 ani), iar acum 2 saptamani l-am schimbat cu unul romanesc. Am nevoie de un cazier auto, insa nu doar pe ultimele 2 saptamani ci pe ultimii 5 ani. Am inteles ca acesta s-ar putea obtine si din Romania, prin serviciul EUCARIS.

Este posibil asa ceva? Cui ar trebui sa ma adresez pentru asta? Daca nu este posibila obtinerea lui pe aceasta cale, exista alta cale care sa nu implice deplasarea pana in Spania? 

Va multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

3 răspunsuri la această întrebare

Postare recomandată

• 0
elenadura

Buna ziua,

Se poate obtine un cazier auto pentru permis eliberat in Anglia? Observ ca nu se prea raspunde la intrebari, sper totusi sa primesc un raspuns.

Link către postare

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Marius
acum o oră, elenadura a scris:

Observ ca nu se prea raspunde la intrebari, sper totusi sa primesc un raspuns.

Nimeni nu este obligat să răspundă aici pe forum. Răspunsurile polițiștilor sunt benevole şi se datorază bunăvoinţei. În general răspundem celor care considerăm că merită.

Link către postare
  • 0
Sache

Site-ul polițiști.ro nu aparține Politiei Romane sau MAI, ci este o comunitate a polițiștilor și a celor care apreciază aceasta meserie, fiind o inițiativa a unor polițiști devotati.

Nu suntem obligați sa răspundem tuturor întrebărilor, mai ales celor care nu au legătură cu Politia Romana sau cu România, cum este cazul tău.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• razvanttt
      de razvanttt
      Buna ziua! E legal ca dupa mai mult de 5 ani sa-mi fie suspendat permisul auto? Am primit pe 22.03.2017 dispozitie de la Serviciul Rutier precum ca trebuie sa predau permisul in 5 zile pe motiv ca pe 24.02.2012 mi-a fost respinsa plangerea contraventionala irevocabil. In plus mi s-au mai adaugat 30 zile la cele 30 initiale pentru fapta comisa. Hotararea judecatoreasca nu mi-a fost trimisa acasa, este disponibila doar online si m-am reprezentat singur in instanta.
    • Aflorei
      de Aflorei
      Buna ziua.... in anul 2015 am fost oprit de un echipaj de politie si sa constatat ca nu aveam permis.....m.i sa intocmit dosar penal...in luna decembrie 2015 am obtinut permisul de conducere...m.au judecat in anul 2017 luna februarie si m.i sa dat 8 luni cu suspenare si 2 ani perioada de incercare iar  instanta nu mi.a anulat perimisul dar m.i la anulat politia rutiera(specific nu cunoasc asa de bine legile)nu m.ia venit hartie acasa sa predau permisul!!!ce raspuns imi puteti da va rog??!! acum cu permisul in buzunar de exemplu il pot schimbat in anglia si pot circula cu el???multumesc pentru intelegere!!
    • SimpleCitizen
      de SimpleCitizen
      Buna ziua domnilor!
      Am cumparat o tricicleta micuta (exact ca cea din imaginea atasata) bunicului. Va rog sa ma ajutati cu precizarea incadrarii ei fiindca nu stiu daca trebuie s-o inmatriculez sau bunicul o sa aiba nevoie de orice fel de permis pentru conducerea. Precizez ca are motor electric de 250w si viteza limitata la 25km/h.
      Multumesc pentru ajutorul!

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.