Jump to content
POLITISTI.ro

Accident Podul Basarab

LaurentiuPopa

Recommended Posts

Buna seara . Am si eu urmatoarea intrebare , daca se poate sa ma ajutati cu mai multe informatii .

In noaptea de 12.08.2016 ora 04:30 conduceam masina personala pe podul Basarab. Inca nu stiu motivele ( acvaplanare - plouase rau in acea seara / defectiune tehnica a masinii ) am pierdut controlul si m-am lovit de bordura cu masina . DIn experienta , am sunat la 112  a venit un echipaj care m-a ajutat sa scot  masina in afara partii carosabile . In jurul orei 11:00 dimineata am fost la Spitalul Militar deoarece AirBag-ul m-a lovit in fata , cei de la Spitalul Militar au chemat politia care ulterior mi-a ridicat perrmisul de conducere , nu am primit amenda deoarece nu am incalcat regulile de circulatie , nu am fost depistat cu alcol in sange la testare . De asemenea ma aflam singur in masina in momentul accidentului .

Cei de la Politie mi-au dat o dovada pe care scrie ( Pentru inregistrare Parchet Sector 6)_Vatamare de persoana

Mai specific faptul ca din data de 09.10.2014 de cand am luat permisul singura problema pe care am avut-o a fost  in luna Aprilie cand am fost  manipulat/santajat de o avocata careia am vrut sa ii dau banii pt ca i-am zgariat masina si dansa s-a dus la politie si mi-a fost retinut permisul pt 30 zile

As vea sa stiu care este durata de timp in care se paote solutiona acest caz si cum pot verifica acest lucru . Va multumesc .

asdas.jpg

IMG_2069.JPG

Edited by LaurentiuPopa
Am uitat sa specific un detaliu

Ia legătura cu polițistul care ți-a întocmit dosarul. Ai dosar pentru accident cu autovătămare. Doar de la el vei afla informații care te-ar putea lămuri.