Jump to content
POLITISTI.ro
sergiu90

Vând cărți pentru examenul de admitere la Academia de Poliție

Recommended Posts

sergiu90

Vând set de cărți pentru pregătire în vederea susținerii examenului de admitere la Academia de Poliție.

Pachetul include: 

Istorie - 11 cărți: cele 7 manuale alternative de istoria românilor, sinteze de Istorie și teste grilă de Lucia Novac, 2 cărți cu teste grilă de Stan Bălan;

Gramatică - 8 cărți: Gramatica practică a limbii române de Ștefania Popescu, Noțiuni de fonetică și vocabular (+teste) de Ion Popa și Marinela Popa, Teste de limba română de Nicolae Chiru, 1000 de teste grilă de Mugur Burcescu, Teste de limba română de Mihaela Gheorghe, 2 cărți cu teste grilă de Maria Țicleanu, o carte cu teste grilă publicată de Școala Câmpina;   

Limba engleză - 4 cărți: Gramatica limbii engleze de la Niculescu, 1600 de teste grilă de Mona Arhire, Teste grilă de limba engleză de Mihaela Chercheș, o carte cu teste grilă de Letiția Ștefan, o carte cu teste grilă publicată de Școala Câmpina (aceeași cu cea de gramatică), o carte cu teste grilă publicată de Ștan Bălan (aceeași cu una de istorie).

Preț - 300 lei. Cărțile se vând doar în set complet, cu precizarea că au costat peste 300 de lei în total. 

Tel. 0740/393.196 

20161011_204753.jpg

20161011_204946.jpg

20161011_205120.jpg

20161011_221953.jpg

• Upvote 1

sergiu90

Se poate inchide topic-ul. Multumesc.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• Motoboom
      By Motoboom
      Pentru cei pasionati, innebuniti sau cum vreti voi am o Honda de 600cmc din 1998 inmatriculata in Ro, ITP valabil, consumabile schimbate recent, km peste 32000, nu stiu cat de reali sunt, gume 90% ok, esapament final racing, buna pentru incepatori. Accept variante cu o Lada niva, Suziki Vitara sau Samurai, pretul 1800 epuroi, negociabil.
      Relatii la telefon : 0741125425 sau eti79ety@politisti.ro

• CITADELA
      By CITADELA
      Se vinde 1 bucata camera video JVC Everio cu hard disk de 30GB sau card de memorie, model GZ-MG130U, Made in Japan, zoom optic 34x, zoom digital 800x, capacitate de filmare de la 7h la 37h in functie de rezolutie, in stare optica si functionala ireprosabila. A fost utilizata in regim de filmare pentru familie, fara sa fie supusa unor abuzuri mecanice sau functionale excesive. Se da impreuna cu cablurile aferente, telecomanda, incarcator si gentuta. O sa caut si instructiunile, pe care in acest moment nu le gasesc, dar care oricum se pot descarca de pe net. Acumulatorul este Li-Ion de 730mAh si se afla in stare buna (estimez la 80% din capacitate). Este compacta, un pic mai mare decat un aparat foto.
      detalii aici
      Detalii in PM. Nu doresc schimburi si nici nu fac rezervari, primul venit, primul servit !
      Pret fix 190 euro

• CITADELA
      By CITADELA
      Vand vesta antiglont personala, nivel IIIA, marimea LARGE, valabilitate inclusiv 2011 (despre folosirea ei ulterioara, vezi posturile anterioare), formata din urmatoarele panouri:
      spate cu acoperirea zonei laterale
      fata
      trauma plate
      2X minipanouri pentru umeri.
      Husa este in stare buna, desi se vede clar ca a fost purtata ceva vreme, cu panouri velcro (arici) pe fata si spate pentru ecusoane, embleme etc. Nu este ciuruita si sper ca si viitorul proprietar sa aiba acelasi noroc
      Si eu am cumparat-o second-hand, in urma cu aprox. 3 ani. Acum o sa-mi iau una noua.
      Pretul informativ este de 600 RON (detalii si negocieri pe PM)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.