Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
Deli32

Neplata pensiei intretinere -solutii legale

Question

Deli32

Buna ziua!

Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat. Incepand cu luna ianuarie 2016 am obtinut o decizie judecatoreasca prin care fostul meu sot este obligat la plata pensiei de intretinere in favoarea fiicei noastre in varsta de 3 ani.Pentru ca nu a platit nimic pana in prezent, in data de 10 iulie 2016 am depus o plangere impotriva lui la Politia oraseneasca. Pana acum am fost de 3 ori sa intreb in ce stadiu se afla plangerea mea si mi s-a spus ca au foarte multe dosare, dar ca l-au contactat telefonic pe fostul meu sot si si-a luat angajamentul ca va plati pensia.Sunt aproape 3 luni de zile in care eu nu am primit niciun raspuns. va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac eu in acest caz? sunt negate si amanate drepturile unui copil.

va multumesc foarte mult!

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• GicuAcnid
      By GicuAcnid
      Bună ziua!
      Îmi puteți spune, vă rog, ce se poate întâmpla în următoarea situație:
      Cineva parchează într-o parcare privată, comercială, semnalizată cu atenționare de parcare limitată pt o anumită perioadă. Proprietarul mașinii lasă automobilul peste timpul-limită, roata mașinii este deblocată prin forțare și autovehiculul pleacă fără să achite taxa de deblocare. Proprietarul este apelat și amenințat că va primi plângere penală pentru distrugere (a caracatiței). Există această posibilitate ca șoferul mașinii să fie anchetat penal? Există temei legal pentru această măsură?
    • SOGARD976
      By SOGARD976
      Buna ziua!
      Am si eu o intrebare.Am imprumutat si eu pe cineca cu 340 de lei si a spus ca nu mi m.ai da inapoi.
      Am poza lui,nr lui,numele complet,si dovada mesajele pe care mi le a trimis
      Daca ma duc la politie poate sa ma ajute.
      Si are si el conversatia cu mn cand l.am injurat ca a zis ca nu mi m.ai da.
      Va rog sa mi spuneti daca merita sa vrb cu politia sau nu
    • MrSkrubElite
      By MrSkrubElite
      Buna ziua, voiam sa va intreb care este timpul acordat pentru a face o plangere in legatura cu un furt online.

Poate suna ciudat, dar este vorba de o suma de 500euro donati pe un cont de GTA Sa:mp.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.