Jump to content
POLITISTI.ro

Întrebari despre media la purtare pt admitere

CataVarga

Recommended Posts

Ma scuzați am si eu o întrebare,am absolvit clasele 9 și a 10 profesională,după care a 11-a completare și după 3 ani de liceu la fără frecventa,am luat bacul,știe cineva ce foaie matricolă se cere doar pentru liceu sau toți cei șase ani?
Fac referire la nota la purtare iese 8.83 din toți ani

• 3 months later...

Bună seara , cine poate știe dacă este posibil sa fiu acceptată la școală școala de agent de poliție . Acum problema este că media între cei 4 ani de liceu este 8 ,  peste tot media de acceptare este 9? Nu vreau sa citesc comentari de genul ce era așa greu sa ai media mai mare sau etc . Mulțumesc anticipat .

• 2 months later...
  • 1 month later...

Buna am o problema cu media la purtare pe cei 4 ani de liceu am avut o problema familiară in legatura cu mama a fost bolnavă și a trebuit să lipsesc de la scoala din care a rezultat media la purtare pe ultimi  2 ani la 7 dar in clasa 9 si a 10 am avut 9.50,9 ce as putea sa fac in privinta asta va rog ? 

Edited by Buzduga
Media la purtare
DinuCosmina

De câte ori trebuie să se mai întrebe ceva pentru a ni se răspunde? Noi înțelegem că pe site scrie ,,minim 9 media la purtare pe perioada studiilor liceale’’ dar minim 9 pe toți 4 anii de liceu, sau pe fiecare an de liceu? E așa greu să răspundeți? MINIM 9 MEDIA PE TOȚI 4 ANII DE LICEU SAU PE FIECARE AN ÎN PARTE?

• Downvote 1
DinuCosmina

Cred că întrebarea care frământă mulți adolescenți care doresc să dea la Academie sau Subofițeri este ,,MEDIA MINIM 9 PE TOȚI ANII DE LICEU (toate mediile la purtate din fiecare an adunate și împărțite la 4) SAU MEDIA MINIM 9 PE FIECARE AN DE LICEU?‘’ Niciun moderator de pe acest site nu a răspuns clar. Noi înțelegem că pe site la condițiile de admitere spune ,, media minim 9.00 pe perioada studiilor liceale’’, dar nu este specificat clar. Avem nevoie doar de o confirmare. Spre exemplu, eu am avut media la purtare 8,50 pe primul an de liceu și 10 pe ultimii 3, rezultând o medie generală la purtare pe toți cei 4 anii de liceu 9,62. Îndeplinesc condiția legată de media la purtare? 

• Downvote 2
  • Moderator

Nu este nimeni obligat să vă răspundă ori să vă ofere explicaţii. Scrie destul de clar în legislaţie:
"să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 9,00"