Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Acuzatie de intoxicare - care sunt consecintele?

Pov
 Share

Question

Salut! Imi cer scuze daca postez gresit dar am nevoie de parerea unor oameni care cunosc legislatia(politisti). Deci....e o poveste mai lunga: intr-o seara am mers cu niste prieteni la un altul sa bem ceva (nu bem des, dar acum un prieten pleaca in Londra si am zis sa ne simtim bine). Tipul care pleaca in Londra a cumparat 2 sticle de tarie si una de cola, iar eu am adus o sticla de vin. Bem noi ce bem si observam la un momentdat ca tipul care trebuie sa plece (in Londra) e manga (voma, dar parea constient). Dupa un timp de impacientare (suntem toti minori si trebuia sa il ducem cumva pe ala acasa)  am decis sa ii sunam pe ai lui sa isi ia odrasla acasa (deja facea urat). Si vine taicasu si incepe sa faca scandal ca i-am pus ceva in bautura ca el e singurul beat, ca ne face reclamatie ( la naiba....daca a baut ala ca idiotu'...). Putem fi acuzati de ceva? Adica acum serios: el a cumparat taria si nu i-a bagat nimeni cu forta pe gat alcool-ul. Daca are cineva rabdare sa citeasca si sa imi lase un sfat as fi forte recunoscator. Mulțumesc anticipat! 

• Downvote 3

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Salut. Am nevoie urgenta de ajutor sincer din partea cuiva care ma poate indruma in acest sens. Suspectez ca cineva mi-a dat (am toate motivele necesare sa cred asta, trec de 2 ani prin amenintari si hartuiri din partea unor indivizi cu legaturi mafiote) un produs in care a mai fost adaugat ceva.

Nu am mancat acest produs, l-am pastrat in cateva bucati, la persoane de incredere, pentru a-l testa in diverse parti sa vad ce si cum. Locuiesc in Bucuresti, nu am gasit nicaieri unde sa pot testa pentru toxicologie decat "cercetare" pentru toate substantele posibile, la cateva clinici, cu un pret de peste 10,000 $

Intrebarea e simpla : cum pot afla in 2021 daca e ceva periculos in produs sau nu, fara sa risc sa il mananc si sa se afle apoi (probabil) doar la autopsie ? 

Va multumesc

Edited by sorinamandchea

• 0

CU stima. Am nevoie urgenta de ajutor sincer din partea cuiva care ma poate indruma in acest sens. Suspectez ca cineva mi-a dat (am toate motivele necesare sa cred asta) un produs in care a mai fost adaugat ceva.
Nu am mancat acest produs, l-am pastrat in cateva bucati, la persoane de incredere, pentru a-l testa in diverse parti sa vad ce si cum. Locuiesc in Bucuresti, nu am gasit nicaieri unde sa pot testa pentru toxicologie decat "cercetare" pentru toate substantele posibile, la cateva clinici, cu un pret de peste 10,000 $

Intrebarea e simpla : cum pot afla in 2021 daca e ceva periculos in produs sau nu, fara sa risc sa il mananc si sa se afle apoi (probabil) doar la autopsie ? 

ms