Jump to content
POLITISTI.ro

BogdanPetru

Indemnizatie crestere copil

Recommended Posts

BogdanPetru

Buna ziua! Am si eu o nelamurire si poate ma ajuta cineva cu o informatie. Ma aflu in concediu de crestere a copilului din data de 30.03.2016,  am optat pentru doi ani si deci am primit 1200 lei lunar + sporurile aferente. Acum, dupa ce plafonul a disparut, ma asteptam sa primesc 85% din salariu, dupa calculele mele cu aproximativ 385 lei mai mult, dar asta nu s-a intamplat, am primit exact aceeasi suma de bani ca si in lunile trecute. Dintre persoanele aflate in concediu crestere copil, imi puteti spune daca a aparut o modificare a indemnizatie? Multumesc!

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Elvis

Te poate lamuri seful serviciului financiar de la tine din judet.

lucian04

Întreb și eu aici ca sa nu mai deschid un topic.  Se pot face mutări (în același inspectorat)  pe perioada în care mutatul este în concediu de creștere a copilului? 

Elvis

La ce judet se intampla asa ceva?

lucian04

Nu știu dacă se întâmplă. Întreb dacă se întâmplă. Pentru ca sunt nevoit să-mi iau luna de c.c.c începând cu 01.10. întrucât sotia este nevoită să revină mai devreme la serviciu. Dacă nu-mi iau luna de concediu imediat după ea, o pierd (cred).  În perioada imediat urmatoare iese la pensie un coleg de pe o funcție la care eu visez de mult timp.  Pot sa cer mutarea mea pe functia respectivă dacă sunt în c.c.c.sau trebuie mai întâi să fac raport de revenire la serviciu după care de mutare?  Sau le pot face pe amândouă odată?  

viobra

Pe perioada ccc esti suspendat (parca asa scria pe adresa de la smru) si nu poti fi mutat.

Edited by viobra