Jump to content
POLITISTI.ro

Vând cărți pentru examenul de admitere la Academia de Poliție

scooby88

Recommended Posts

Vând set de cărți pentru pregătire în vederea susținerii examenului de admitere la Academia de Poliție.

Pachetul include: Istorie - cele 7 manuale alternative de istoria românilor, Sinteze de Istorie de Lucia Novac, 2800 de întrebări din Istorie de Ludmila Petrescu + sinteze din fiecare temă realizate de mine în format .doc și cronologia completă.

Gramatică - Gramatica limbii române pentru examene de Al. Petricică - 2800 de grile tematice, Gramatica practică a limbii române de Ada Iliescu + un caiet cu anumite excepții și neologisme

Limba engleză - Manualul English Grammar de Mihaela Stârceanu, Teste grilă de limba engleză de Mihaela Cherecheș, 1600 de teste grilă de Mona Arhire și Anamaria Micu.

Preț - 200 lei. Cărțile se vând doar în set complet, cu precizarea că individual, cărțile au costat peste 300 de lei în total. Acestea m-au ajutat să obțin media 9,20 la admitere.

Tel. 0742 558959. Mulțumesc!

20160809_161631[1]_1024x768.jpg

• 3 weeks later...
  • Marius locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• nik14
      By nik14
      Buna ziua! Ma numesc Nicolae si am varsta de 22 de ani si vreau sa devin politist!
      In prezent imi doresc sa fiu admis la scoala de agenti Vasile Lascar-Campina.

As dori sa va adresez cateva intrebari in acest sens:
      1. Anul acesta sustin examenul de bacalaureat dupa ani de "nepasare".
      Intrebarea mea ar fi, daca nu reusesc sa promovez bacalaureatul in luna iulie si raman "restant" la una din materii
       ma pot inscrie la consursul de admitere si verificarea aptitudinilor fizice la scoala de agenti urmand ca in luna august sa sustin bacalaureatul la materia restanta?

2. Imi este necesara scrisoarea de caracterizare? 
       Precizez ca am absolvit in anul 2013 si nu am fost angajat.

Va multumesc!
    • Motoboom
      By Motoboom
      Pentru cei pasionati, innebuniti sau cum vreti voi am o Honda de 600cmc din 1998 inmatriculata in Ro, ITP valabil, consumabile schimbate recent, km peste 32000, nu stiu cat de reali sunt, gume 90% ok, esapament final racing, buna pentru incepatori. Accept variante cu o Lada niva, Suziki Vitara sau Samurai, pretul 1800 epuroi, negociabil.
      Relatii la telefon : *******

• Hant12
      By Hant12
      Buna , as avea o intrebare legata de examenul psihologic , am dat acum cateva zile examenul psihologic pentru incadrari din sura externa si nu l-am trecut , si as vrea sa incerc la Scoala de agenti in toamna , mai pot da examenul psihologic pentru scoala ? la examen mi s-a spus ca pot ,pentru ca este cu totul diferit, acesta este valabil doar pentru incadrari , este adevarat?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.