Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
anonim12

Permis de conducere si tulburarea deliranta

Question

anonim12

Buna ziua

O persoana diagnosticata cu tulburare deliranta poate trece vizita medicala pentru obtinerea permisului de conducere?

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
iav

Sunt mai multe tipuri de tulburări delirante și anume:

• tip persecutie
  • tip erotoman
  • tip de marire sau grandoare
  • tip gelozie
  • tipul somatic.

Despre care dintre ele este vorba în cauză?

• Upvote 2

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
anonim12

Nu este vorba de nici unul dintre tipurile enumerate de dvs.

este vorba de tipul nespecificat

Edited by anonim12

• 0
iav

Atunci vezi aici: 

Ordinul 1162/2010 pentru aprobarea Normelor minime privind aptitudinile fizice si mentale necesare pentru conducerea unui autovehicul și

Ordinnul 1255/2015 pentru modificarea si completarea Normelor minime privind aptitudinile fizice si mentale necesare pentru conducerea unui autovehicul, aprobate prin Ordinul ministrului sanatatii nr. 1.162/2010.

• Upvote 1

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• razvanttt
      By razvanttt
      Buna ziua! E legal ca dupa mai mult de 5 ani sa-mi fie suspendat permisul auto? Am primit pe 22.03.2017 dispozitie de la Serviciul Rutier precum ca trebuie sa predau permisul in 5 zile pe motiv ca pe 24.02.2012 mi-a fost respinsa plangerea contraventionala irevocabil. In plus mi s-au mai adaugat 30 zile la cele 30 initiale pentru fapta comisa. Hotararea judecatoreasca nu mi-a fost trimisa acasa, este disponibila doar online si m-am reprezentat singur in instanta.
    • Aflorei
      By Aflorei
      Buna ziua.... in anul 2015 am fost oprit de un echipaj de politie si sa constatat ca nu aveam permis.....m.i sa intocmit dosar penal...in luna decembrie 2015 am obtinut permisul de conducere...m.au judecat in anul 2017 luna februarie si m.i sa dat 8 luni cu suspenare si 2 ani perioada de incercare iar  instanta nu mi.a anulat perimisul dar m.i la anulat politia rutiera(specific nu cunoasc asa de bine legile)nu m.ia venit hartie acasa sa predau permisul!!!ce raspuns imi puteti da va rog??!! acum cu permisul in buzunar de exemplu il pot schimbat in anglia si pot circula cu el???multumesc pentru intelegere!!
    • SimpleCitizen
      By SimpleCitizen
      Buna ziua domnilor!
      Am cumparat o tricicleta micuta (exact ca cea din imaginea atasata) bunicului. Va rog sa ma ajutati cu precizarea incadrarii ei fiindca nu stiu daca trebuie s-o inmatriculez sau bunicul o sa aiba nevoie de orice fel de permis pentru conducerea. Precizez ca are motor electric de 250w si viteza limitata la 25km/h.
      Multumesc pentru ajutorul!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.