Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
Sign in to follow this  
PaulBrebenel

Reducere perioada de suspendare permis

Question

PaulBrebenel

Buna ziua,

La data de 15.03.2016 mi s-a retinut permisul in jud Tulcea pt viteza. Am platit amenda, am fost admis la examinare, si Serviciul Rutier Tulcea spune ca nu intrunesc conditiile prevazute de art 221 alin 1 lit c adica nu am 3 ani. Mentionez ca la data de 04.03.2013 in jud Giurgiu tot pentru viteza am ramas fara permis. Dupa calculul meu sunt 3 ani si 11 zile. Va rog un raspuns avizat de cand se calculeaza cei 3 ani sa cand ar trebui sa am permis din nou.

Multumesc 

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
claudiu2016

Nu pot anexa procesul verbal si dovada de retinere permis auto la cerere reducere suspendare permis auto ,le-am pierdut,pot beneficia de reducere doar cu cerere+copie buletin la comandantul politie?Ma ajuta cineva,ce trebuie sa fac? daca numai detin procesul verbal+dovada retinere(fara drept de circulatie) permis? daca nu anexesez proces verbal +dovada ,numai beneficiez de reducere???

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
Roby

Du-te si intreaba la Serviciul Rutier din județul tau.

Dacă ei iti spun ca nu se poate, inseamna ca nu se poate.

• 0
claudiu2016

ok multumesc

• 0
marian1111

Buna ziua. 

incep cu inceputul.

Am avut viteza in localitate cu peste 50km/h, in alt judet. am facut contestatie, si am ridicat permisul din judetul satu mare, am pierdut procesul si am mers sa imi dau permisul la politia baia mare.

Am dat testul de redobandire cu succes, dar acuma nu mai prea stiu ce sa fac, ca si variante cred ca le am sa merg in sautu mare sa imi dau dosaru la politia rutiera sau sa il trimit prin posta? 

daca nu imi trimit doraru de redobandire imi primesc permisul inapoi si in ce conditi? 

Multumesc mult!

• 0
marian1111

Buna ziua. 

incep cu inceputul.

Am avut viteza in localitate cu peste 50km/h, in alt judet. am facut contestatie, si am ridicat permisul din judetul satu mare, am pierdut procesul si am mers sa imi dau permisul la politia baia mare.

Am dat testul de redobandire cu succes, dar acuma nu mai prea stiu ce sa fac, ca si variante cred ca le am sa merg in sautu mare sa imi dau dosaru la politia rutiera sau sa il trimit prin posta? 

daca nu imi trimit doraru de redobandire imi primesc permisul inapoi si in ce conditi? 

Multumesc mult!