Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Permis retinut pentru alcool în urma unui accident fără victime

RaresMircea
 Share

Question

Buna ziua,

Am fost aseara la un majorat, dar nu aveam chef sa merg acasa, asa ca m-am dus cu masina la o plimbare. In urma plimbarii, am derapat cu masina intr-o curba. Eram singur in masina si fara victime ( era vreo 7 dimineata) . Mi-a fost suspendat permisul in urma etilotestului (0.34) . Pe procesul verbal seful de post nu a scris perioada suspendarii, dar tot spunea ca 4 luni nu mai conduc.

Ma puteti lamuri cu perioada de suspendare ? 

Multumesc anticipat

6 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Perioada este prevăzută clar de lege. Poate să-ti spună politistul orice, poate să-ti spună că permisul va fi suspendat si ... 20 de ani, n-are nicio relevantă, pentru că un conducător auto responsabil, cunoaste legea din care a dat examen când a obtinut permisul si va sti ce prevede legea precum si cât va fi suspendarea.

• 0

Voiam sa fiu sigur . Are vreo importanta ca nu a scris pe procesul verbal ? Am carnetul de 6 luni, sunt eligibil pentru acea reexaminare ?

• 0

O sa-ti fie suspendat permisul de conducere intre 90-120 de zile in functie de decizia ta. Daca sustii examenul 13/15 si il promovezi o sa-ti fie suspendat permisul 90 de zile, iar in caz contrar sau neprezentare la examen, 120 de zile. Succes!

• 0

Panter săracul ți-a dat un răspuns farte explicit. Dacă nu-l crezi îți mai spun și eu: nicio șansă.

• Upvote 1