Jump to content
POLITISTI.ro

• 0
BadeaMihai

Probleme inmatriculare moto, pierdut talon

Question

BadeaMihai

Buna ziua ! Acum aproximativ un an fratele meu a cumparat o motocicleta din Ro cu numar de Bucuresti . A depus actele si plateste impozit pentru aceasta, dat nu a reusit sa o inmatriculezr in circulatie pentru ca a fost nevoie de o reparatie capitala. Acum ca este gata, a constatat ca a pierdut talonul ( probabil uitat la administratia financiara,desi am verificat si ni s a spus ca nu este la ei) Intrebarea: Are cum sa o inmatriculeze fara talon ( oricum il schimba practic ) dand o declaratie ca a pierdut talonul ? Precizez ca detine istoricul motocicletei, fiscalr cartea verde absolut tot mai putin talonul. Multumesc anticipat ! Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie sau daca s-a mai discutat subiectul ! Va multumesc anticipat ! O seara placuta in continuare !

Edited by BadeaMihai

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Cristi

Adreseaza aceasta intrebare Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor din judetul tau. Vei primi cu certitudine informatiile necesare. 

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

• 0
BadeaMihai

Va multumesc frumos !

• 0
BadeaMihai

Buna seara,

Acum 4 ani am cumparat o motocicleta cu speranta ca termin scoala pt moto și iau permisul.

Am fost la finanțe și din punct de vedere fiscal sunt okay, plătesc impozit de atunci, însă în ziua respectivă am pierdut talonul.

Astăzi am reușit sa iau permisul si as vrea sa inscriu motocicleta in circulatie.

Dețin cartea motocicletei si contractul de vanzare-cumparare.

Ma puteti indruma va rog spre o solutie ? 

O zi cat mai frumoasa,

Mihai

• 0
Cristi

Parca ti-am raspuns si acum doi ani. Ia citeste mai sus.