Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Masinile de politie cu doua numere de inmatriculare???

SimpleCitizen
 Share

Question

Buna ziua tuturor! 

Am o intrebare legata de masinile de politie, si mai exact, sunt curios daca o masina care apartine teoretic politiei romane dar fara orice fel de semnalizari (masina civila. un vento de culoare gri) poate avea doua numere de inmatriculare (una cu MAI si una normala)? Exista asa ceva ca numar de inmatriculare numita de cei implicati "numarul civil" al masinii, care ii usureaza incadrarea in circulatia civila? Din cate stiu eu, o masina poata sa aiba un singur numar de inmatriculare intr-o perioada data, indifirent daca este in posesia unui cetatean obisbuit sau apartine unei organizatii guvernamentale. 

• Downvote 1

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Conform legislatiei, fiecare autovehicul ce apartine MAI are numar de inregistrare. Unele dintre aceste autovehicule pot avea si numere de inmatriculare.

• 0

Multumesc pentru raspunsurile! Ca sa fie clar tuturor membri, puteti si sa citati sau sa ne dati/ copiati un link despre documentul in care apar clar aceste afirmatii? 

• Downvote 1

• 0
  • Moderator

Putem, dar nu vrem. Suntem de părere că nu meriţi pentru că nu ai fost capabil să scrii corect câteva rânduri în limba română.

Topic închis.

• Upvote 4

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use and Privacy Policy.