Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Folie spate si xenon

CristianVasile
 Share

Question

Buna ziua! Am achizitionat masina in urma cu 1 an si ceva si ma intreb daca am sau nu omologare folii pe spate ( foliile dau doar o tenta de inchis, nu sunt din alea foarte inchise)?

Asta e tot ce am in acte.

20160213_133526.jpg

20160213_133503.jpg

20160213_133432.jpg

Cel de la care am luat-o mi-a spus ca folia este pe masina inca din fabrica, dar imi e greu sa cred.

Si mai am si xenon pe faza scurta. V-as fi recunoscator daca mi-ati zice daca exista sau nu omolagarea sa in acte.

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
în urmă cu 20 ore, CristianVasile a scris:

Cel de la care am luat-o mi-a spus ca folia este pe masina inca din fabrica, dar imi e greu sa cred.

Dacă e folie, atunci sigur nu-i din fabrică. Geamurile fumurii din fabrică n-au folie, ci sînt colorate în profunzime, adică aia e chiar culoarea sticlei. 
Pe geam sînt inscripționate niște coduri. DOTxxx, ASx, etc. Ce scrie la tine?

• 0
  • Moderator

Te rog urcă pozele aici pe forum. Cele postate mai sus nu se pot deschide şi mări, deci cu toată bunăvoinţa niciun coleg nu o să poată ce este menţionat acolo.

• 0

In urma unor modificari legislative 'campul vizual' al conducatorului auto este compus din parbriz, geamuri laterale fata si luneta. Daca ai oglinzi laterale, luneta nu mai intra in 'campul vizual', deci foliile sau tratamentele chimice aplicate pe geamurile laterale spate si luneta nu mai trebuiesc a fi omlogate. O zi buna!!

Cu xenon-ul e problema, daca nu e din fabrica nu-i bine. Se mai accepta cu lupe si spalatori in faruri, dar nu toti accepta asa ceva, mai ales cand sunt cooperari cu lucratorii RAR

• Upvote 1