Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

O amendă primită apare în cazier?

cataNFS
 Share

Question

Buna seara , 

Sunt in clasa a 12 a si anul acesta as vrea sa dau admiterea la școala de Subofițeri de la Câmpina , doar ca am o mică nelămurire , nu am antecedente penale , n-am fost cercetat penal vreodată , dar in 2013 , am primit o amenda pentru deranjarea liniștii publice , atunci pe fondul băuturilor alcoolice m-am certat cu niște prieteni si am luat amenda toți , asta e , am greșit .

intrebarea mea ar fi , ma afectează aceasta amenda ?!

Multumesc frumos !

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Nu te "afectează".

Dacă tot vrei să încerci la aceea şcoală, n-ar fi rău să vezi şi denumirea corectă. În Poliţia Română nu mai există subofiţeri, din momentul în care a fost demilitarizată.

• 0

Stiam eu ceva , ceva de statut special , acum m-am lămurit , legat de problema mea , m-am speriat ca am citit tot aici pe forum , ca cineva avea o amenda administrativă si a fost respins , dupa ce a fost admis , din aceasta cauza am postat .

va mulțumesc frumos pentru răspuns si pentru proptitudine .

• 0

Buna ziua,

Am primit astazi o amenda pentru urinat in spatii publice in valoare de 800 de RON. Am achitat-o tot astazi. Stiu ca poate sa sune stupid, dar as vrea sa stiu daca acest fapt va aparea pe cazierul meu sau este doar o amenda normala care nu mai apare odata platita?

Doresc sa stiu in caz ca imi apare pe cazier la angajare la un nou loc de munca.

Va multumesc foarte mult