Jump to content
POLITISTI.ro

sherifu

Carduri carburant Lukoil facute de sindicat fara a fi solicitate

Postare recomandată

sherifu

Buna ziua,se incalca legea daca un delegat sindical face carduri de carburant Lukoil la peste 40 de membri fara ca acestea sa fie solicitate de membri respectivi?

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Această publicitate este afişată doar vizitatorilor. - Click aici pentru înregistrare

Marius

Dacă a semnat în locul persoanelor respective pe orice document oficial, cel mai probabil răsunsul e afirmativ.

Link către postare
danpin

Am primit si eu un astfel de card acum vreun an si jumatate din partea unui sindicat.

Nu l-am folosit niciodata fiindca nu alimentez masina personala de la acel Peco. In schimb am observat ca acel plastic este foarte util iarna, cand pe parbriz gasesti o pojghita fina de gheata :D

Din cate am inteles de la colegi, ai acelasi avantaj ca si cum te-ai duce la Lukoil si soliciti personal un card de fidelitate, sunt fix aceleasi reduceri, nimic in plus.

în urmă cu 7 ore, sherifu a scris:

...se incalca legea ....?

Cu ce te deranjeaza? Ai suferit vreun prejudiciu?

Modificat de danpin
  • Apreciez 1

Link către postare
Catalin

Dacă pentru eliberarea cardului, sindicatul a furnizat datele tale de stare civilă, chiar si partiale, fără acordul tău, s-a încălcat legea. 

Link către postare
MTK

Personal alimentez de 2 ani cu un astfel de card. Pentru membrii de sindicat reducerea e de 16 bani/litru la care se adauga bonusurile din promotiile Lukoil

• Apreciez 4

Link către postare
sherifu
5 hours ago, danpin said:

Am primit si eu un astfel de card acum vreun an si jumatate din partea unui sindicat.

Nu l-am folosit niciodata fiindca nu alimentez masina personala de la acel Peco. In schimb am observat ca acel plastic este foarte util iarna, cand pe parbriz gasesti o pojghita fina de gheata :D

Din cate am inteles de la colegi, ai acelasi avantaj ca si cum te-ai duce la Lukoil si soliciti personal un card de fidelitate, sunt fix aceleasi reduceri, nimic in plus.

Cu ce te deranjeaza? Ai suferit vreun prejudiciu?

Sa spunem ca au apărut niște neînțelegeri între mine si respectivul"papagal" delegat

5 hours ago, Catalin said:

Dacă pentru eliberarea cardului, sindicatul a furnizat datele tale de stare civilă, chiar si partiale, fără acordul tău, s-a încălcat legea. 

Mulțumesc Catalin.

3 hours ago, MTK said:

Personal alimentez de 2 ani cu un astfel de card. Pentru membrii de sindicat reducerea e de 16 bani/litru la care se adauga bonusurile din promotiile Lukoil

Nu ma deranjează cardul,problema este persoana.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.

• Create New...

Informaţii importante

Acest website foloseşte cookie-uri. Navigând în continuare vă exprimaţi acordul asupra folosirii lor. Mai multe informaţii în Politica de confidenţialitate.