Jump to content
POLITISTI.ro
  • 0

Retragere plangere penala de la politie pentru o agresiune

BogdanTheodor
 Share

Question

Buna seara,

In urma cu trei saptamani am facut o plangere la politie cu privire la un individ care m-a agresat. Am acceptat scuzele acestuia si as vrea sa stiu cum se procedeaza mai departe. Ar trebui sa ma duc la aceiasi sectie de politie cu respectivul si sa fac o cererea de retragere a plangerii ? Sau se depune o alta declaratie conform caruia ne-am impacat ? Trebuie sa fie si el de fata , sa dea declaratie ?

Va multumesc din suflet !

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
  • Moderator

Trebuie să mergi la secţia de poliţie unde ai depus plângerea, iar poliţistul care se ocupă de cazul tău îţi explică ce e de făcut.

• Upvote 1

• 0

Buna ziua,

Retragerea unei plangeri pentru  infractiunea de lovire si alte violente cum ar trebui formulata ca sa inlature si partea civila nu numai pe cea penala ?

Multumesc.

• 0
  • Membru

BogdanTheodor, "revin asupra sesizarii mele din data de .... si arat faptul ca imi retrag plangerea penala si nu mai am nicio pretentie de natura civila sau penala in acest."

Edited by Alex87

• 0
  • Moderator

Nu uita sa adaugi si: multumesc politistului care efectuat pana acum, in zadar, acte procedurale in acest dosar! :D

• Upvote 4

• 0

In regula, va multumesc pentru sfaturi. S-a rezolvat cu ajutorul unui agent de politie foarte cumsecade . Dar la sfarsit a spus sa mai asteptam putin sa completeze si un proces verbal, iar dupa un minut a spus ca o sa-l completeze dansul mai incolo ca sa nu mai asteptam, imi puteti spune ce ar contine procesul acela verbal ? E o formalitate ?